2016 KPSS Tercihleri başladı.

2016 KPSS Tercihleri başladı.

Kamu Personel Seçme Sınavına (KPSS) giren memur adayları, bugünden itibaren ÖSYM‘nin internet sitesi üzerinden ulaşabilecekleri klavuz yardımıyla 1 Temmuz’a kadar yapabilecekler.

ÖSYM‘internet sitesinde yayınladığı duyuruda, bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme yapmak için adaylardan tercih alınmasından bahsetti.

Süre uzatılmayacak

Memur adayları tercihlerini 22 Haziran ile 1 Temmuz 2016 arasında internet ortamından ÖSYM’ye gönderebilecek.

İnternet ortamı üzerinden gönderilen tercihler 1 Temmuz 2016 Saat 23.59’da sona erecek. Bu süre asla ama asla uzatılmayacak.

Yönetmelik gereğince KPSS-2014/2, 2015/1 ve 2015/2 yerleşme işlemleri sonucu 2014-KPSS puanları sayesinde bir yere yerleştirilen adaylar atamaları yapılsın veya yapılmasın 2014-KPSS puanları ile birlikte 2016 yerleştirmede tercih yapamayacaklar.

KPSS giren adaylar tercihlerini KPSS-2016/1 Terci Kılavuzu doğrultusunda ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile birlikte kendileri yapacak.

Yokkis’te eğitim bilgi bulunmayanlar ne yapmalı?

Ortaöğretim için MEB e-okul, yükseköğretim için YÖKSİS’te eğitim bilgisi bulunmayan veya hatalı olan adaylar okullarının ilgili birimleri ile görüşerek tercih süresi içerisinde bilgi girişlerini yaptırıp AİS üzerinden güncellemelerini gerçekleştirdikten sonra tercihlerini yapabileceklerdir. YÖKSİS ile entegrasyonu olmayan askeri okullar, yurtdışı eğitim(KKTC hariç), milli eğitim bakanlığı ve sağlık bakanlığı yüksek öğretim kurumlarından mezun olan adaylar bilgi güncellemelerini (tercih süresinin son günü saat 16.00’ya kadar) ÖSYM Sınav koordinatörlüklerinde güncelleyebilirler. Bu bilgilerin sisteme işlenebilmesi için adayların, ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerine şahsen gitmeleri ve giderken diploma/mezuniyet belgesinin onaylı bir örneğini ile nüfus cüzdanı/süresi geçerli pasaportlarını yanlarında bulundurmaları zorunludur. Belgede yer alan eğitim bilgileri, görevli tarafından sisteme
girildikten sonra onaylı belge görevli tarafından teslim alınacaktır. Adaylar 3,00 TL hizmet ücreti ödeyecektir. ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri eğitim bilgilerini güncelleme işlemini resmi iş gününde ve resmi iş saatleri arasında yapacaklardır.

Haberler