Günün sorusu: AKP Kazlıçeşme mitinginde kaç kişi vardı?

Günün sorusu: AKP Kazlıçeşme mitinginde kaç kişi vardı?

Günün sorusu: AKP Kazlıçeşme mitinginde kaç kişi vardı? CHP’nin ‘1 milyonu aştık’ açıklamasının ardından ‘AKP Kazlıçeşme mitingi kaç kişi’ sorusu gündemi oluşturdu.

Günün sorusu: AKP Kazlıçeşme mitinginde kaç kişi vardı? CHP’nin ‘1 milyonu aştık’ açıklamasının ardından ‘AKP Kazlıçeşme mitingi kaç kişi’ sorusu gündemi oluşturdu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), geçtiğimiz Cumartesi günü İstanbul’da ilk kez Kazlıçeşme meydanında miting düzenledi. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşmasını coşkulu bir kalabalık dinlerken Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, “Havadan bakma imkanım oldu, 500 bin kişi var” dedi. Kılıçdaroğlu ise konuşmasında, hedefledikleri 1 milyon kişiye ulaştıklarını ileri sürdü. Ancak polis yetkilileri 80 bin rakamını verdi. Başbakan Erdoğan da CHP’nin mitingi için “Polisin verdiği rakamlar belli. Şişir şişir 100 bin olur” ifadelerini kullandı.

BAŞBAKAN ERDOĞAN’IN KAZLIÇEŞME KONUŞMASI İÇİN TIKLAYIN / VIDEO

Dün de AKP, daha önce defalarca kez miting düzenlediği Kazlıçeşme’deydi. Herkesin birbirine sorduğu soru ise “AKP Kazlıçeşme mitingi kaç kişi?” oldu. Hiç kimse net bir rakam veremezken gazetecilerin üzerinde anlaştığı tek bir husus vardı: AKP’nin mitingi CHP mitinginden daha kalabalıktı. Başbakan Erdoğan da kürsüde “milyon” rakamını telaffuz ederken polis yetkililerinin verdiği rakam ise 350 bin oldu.

Haberler