Beşar Esad öldü iddiası

Beşar Esad öldü iddiası

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad öldü iddiası ortalığı karıştırdı. Esad’ın koruması tarafından öldürüldüğü yönündeki haberleri Suriye’nin Moskova Büyükelçiliği yalanladı.

Beşar Esad öldü müSuriye Devlet Başkanı Beşar Esad öldü iddiası ortalığı karıştırdı. Esad’ın koruması tarafından öldürüldüğü yönündeki haberleri Suriye’nin Moskova Büyükelçiliği yalanladı.

Tweet’lerde İsrailli ve Lübnanlı kaynakların Beşar Esad’ın ölüm iddialarını doğruladığı öne sürüldü. Ancak bu ülkelerin güvenilir basın kaynaklarında konuyla ilgili bir haber yer almadı. Haberin kaynağı olduğu belirtilen biri Arapça biri İbranice iki sitede ise Esad’ın ölmediği, ağır yaralı olarak başkent Şam’da bulunan El Şami Hastanesi’ne kaldırıldığı ifade ediliyor. Esad’ın vuran kişinin İranlı Mehdi Yakubi isimli bir subay olduğu da iddialar arasında.

Suriye’nin Moskova Büyükelçiliği, Beşar Esad hakkında internette dolaşan öldü haberlerinin gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

Rus Ria Novosti haber ajansının verdiği habere göre elçilik yetkilisi, “Devlet Başkanımız yerinde ve işlerini yapmaya devam ediyor. Bu söylentiler yalan” dediğini ve bu bilginin Büyükelçi’den olduğunu söylediğini yazdı.

Hatırlanacağı üzere sosyal medya Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ın koruması tarafından öldürüldüğü iddiasıyla çalkalanmış ancak haber doğrulanamamıştı.

Haberler