Beşiktaş Karabük Maçı Öncesi yazmıştık !

Beşiktaş Karabük Maçı Öncesi yazmıştık !

Beşiktaş Karabükspor maçı öncesi bol pozisyonlu hızlı bir futbol beklentisi vardı.Karabük kendisinden beklenen her şeyi yaptı. Emenike ve Bülent ile çok gol pozisyonu ürettiler. Orta alanda Beşiktaş’ı oynatmadılar

Beşiktaş ’ın eski teknik direktörlerinden olan NationalTurk yorumcusu Fuat Yaman, Beşiktaş Kardemir Karabükspor maçı öncesi adeta Beşiktaş’ı uyarmış ve aynen su yorumu yapmıştı;

 ” Beşiktaş hem çok tehlikeli hem de riskli maça çıkıyor. Geçen yıl Bank Asya’da şampiyon olan kadrosunu çok fazla değiştirmeyen, aynı teknik direktör ile aynı oyun şablonuyla devam eden Kardemir Karabükspor takım olma özellikleri üst düzeyde bir takım.Ayrıca Emmanuel Emenike gibi çok önemli hücum silahına sahipler.”

İşte Fuat Yaman’ın görüşleri böyleydi.
Ancak maç öncesi Beşiktaş Kurmaylarının Karabükspor maçına iyi hazırlanmadığı görüldüğü gibi Teknik Heyetin maç esnasında da çok yetersiz kaldığı görüldü.

National Turk yorumcumuz Fuat Yaman ile maç sonrası görüşlerini aldık işte detaylar;

Beşiktaş Karabükspor maçını nasıl buldunuz ?  

National Turk ; Beşiktaş Karabükspor maçını nasıl buldunuz ?  
Fuat Yaman ; Beşiktaş Karabükspor maçı öncesi bol pozisyonlu hızlı bir futbol beklentisi vardı. Pozitif futbol oynamaya çalışan iki takımın maçında Karabük kendisinden beklenen hemen hemen her şeyi yaptı. Emenike ve Bülent ile çok gol pozisyonu ürettiler. Orta alanda iyi baskı kurdular ve Beşiktaş’ı oynatmadılar.Tek eksikleri son vuruş becerisi idi.

National Turk ; İbrahim Toroman ve Emmanuel Emenike için ne  diyeceksiniz ?  
Fuat Yaman ; İlk yarıda bir kırmızı iki sarı görmesi gereken İbrahim Toraman, Emenike karşısında çok aciz kaldı.

National Turk ; İlk yarıdaki Karabükspor’un Beşiktaş karşısındaki başarılı oyunu sonrası ikinci yarı ne bekliyordunuz ? Ne değişti?
Fuat Yaman ; İkinci yarı bazı şeyler değişir diye bekledik Beşiktaş açısından.  Quaresma ve Necip takviyeleri oyunu Beşiktaş lehine çevirdi. Ama bu hamleler daha önce yapılmalıydı!
Tek değişen hakem Abitoğlu’nun yönetim şekliydi. İlk yarıda her iki tarafa da çalınan yanlış düdükler ikinci yarının ilk bölümünde Beşiktaş lehine çalınmaya başladı.

National Turk ; Kaleci Hakan’ın Emenike ile karşı karşıya kaldığı pozisyona ne diyorsunuz?
Fuat Yaman ; Maçı Schuster yönetse utanıp verebileceği penaltı ve kırmızı kartı Kamil Abitoğlu vermedi.

Beşiktaş ‘ın Sayılmayan Golü

National Turk ; Peki, Almedia’nın vuruşu gol müydü?
Fuat Yaman ; Çok net goldü. Yardımcı hakem Mehmet Şahan Yılmaz, Abitoğlu’nun yaptıklarından mahcup olup herhalde nizami  Almeida golünü veremedi. Sakatlığının etkisiyle pozisyonu kaçırmış olabilir.

National Turk ; Beşiktaş’ın yeni transferi Fernandes için ne diyeceksiniz ?
Fuat Yaman ; Fernandes’e gerek yoktu. Sorgulanması gereken çok önemli bir nokta da Valencia’dan kadroya katılan Fernandes transferi. Aurelio, Necip, Ernst ve hatta Fink varken bu futbolcu transfer ediliyor.
Hiçbir özelliği yok. Defansta Ersan ve İbrahim Toraman ile oynuyorsunuz bunun akılla, mantıkla açıklanabilir bir yanı var mı?
Özellikle Necip’e haksızlık değil mi?

National Turk ; Beşiktaş bundan sonra ne yapar?
Fuat Yaman ; Beşiktaş yarıştığı üç kulvardan ikisine devam edecek. Tüm yanlışlara rağmen yarıştığı iki kupayı da kazanabilme potansiyeli var.
Ancak Beşiktaş taraftarının dün akşam kaybedilen iki puandan dolayı (ya da daha doğrusu kazanılan 1 puandan dolayı demek lazım) sadece hakemi sorumlu tutması önümüzdeki maçlar için uyanması ve akıllı olması gerekenleri uyutmaya sevk eder diye korkuyorum.

Dün akşam hakem Kamil Abitoğlu çok kötü bir maç yönetti. Ama unutmamak gerekir ki Beşiktaş, 52. dakikada maçı ve kaleci Hakan’ı kaybedebilirdi.
Bernd Schuster’in Beşiktaş’ın ismine ve futbola daha saygılı davranıp işini daha ciddi yapması gerekiyor.

NationalTurk / Fuat YAMAN -Özel

Kamil Abitoğlu ve Triosunun Beşiktaş Karabükspor Maçı Vermediği Gol -NationalTurk

Beşiktaş Karabükspor Maçı Öncesi NationalTurk / Fuat Yaman Haftanın Yorumu 

Haberler