Bir gerici vakası da Bursa’dan! “Şortlu kadının başına geleni biliyorsun…”

Bir gerici vakası da Bursa’dan! “Şortlu kadının başına geleni biliyorsun…”

Bursa’da Uludağ Üniversitesi Metro İstasyonu’ndan metroya binen kadın yolcuya, bir başka yolcu “Şortlu kadının başına geleni biliyorsun, kes lan sesini o..u” diye bağırdı.

soL’dan Ali Ufuk Arıkan’ın haberine göre Bursa’da Uludağ Üniversitesi Metro İstasyonu’nda metroya binen D.K. adlı kadın yolcu, 50 yaşlarındaki bir yolcu tarafından tehdit edildi.

Sabah 9.00 sularında metroya binen D.K., 50 yaşlarında bir adamın, 20 yaşlarında bir çocuğa kulaklıkla yüksek sesli müzik dinlediği gerekçesiyle ağza alınmayacak küfürler sarf ettiğini dile getirdi.

Bu duruma bir kadın yolcu tarafından tepki gösterilmesinin ardından 50 yaşlarındaki şüpheli şahıs bu kez kadın yolcuya İstanbul’da şort giydiği için saldırıya uğrayan Ayşegül Terzi’yi hatırlatarak “Şortlu kadının başına gelenleri biliyorsunuz, hala konuşuyorsunuz, kes lan sesini” diyerek tehditte bulundu.

Olaya şahit olan D.K., yolculara küfürler savuran şahsa tepki gösterince bu kez de kendisi hedef olurken “kes lan sesini o…u” şeklinde sözlü saldırıya uğradı.

Olayın ardından Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayette bulunan D.K., şüpheli şahsın tespitini ve yargılanmasını talep etti.

Haberler