CHP devreye girdi, Zeytinli’de müjdeli haber geldi

CHP devreye girdi, Zeytinli’de müjdeli haber geldi

Edremit Kaymakamlığı, OHAL’i gerekçe göstererek Balıkesir Valiliğinin de onayıyla Zeytinli Rock Festivali’nin ertelendiğini duyurmuştu. Ancak festival için müjdeli haber bugün geldi.

Kaymakamlık, yaptığı açıklamayla önce OHAL’i gerekçe göstererek 24, 25, 26 , 27 ve 28 Ağustos tarihlerinde yapılacağı duyurulan Türkiye’nin en önemli festivallerinden Zeytinli Rock Festivali’ni, Edremit Kaymakamlığı İlçe Olağanüstü Hal Bürosunun kararı ve Valilik Makamının onayı ile Edremit ilçesi sınırları dahilinde olağanüstü halin kaldırılmasına kadar ertelendiği duyurmuştu. Sonrasında ise Kaymakamlık, gelen tepkilerle beraber internet sitesinde yaptığı bu açıklamayı kaldırdı.

CHP İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel, Twitter’dan CHP grubunun İçişleri Bakanlığı’na yaptığı girişimler sonucunda Zeytinli Rock Festivali’ne ilişkin OHAL yasağının kaldırıldığını duyurdu.

Festival organizatörü Milyon Yapım’ın yetkilisi şarkıcı Umut Kuzey, Kaymakamlığın sabahki yaptığı “erteleme” açıklaması sonrasında BirGün’e konuşmuş ve “Biz bu festivalin yapılması için gereken her şeyi yapacağız. Bir yıllık çabamız boşa çıkamaz. Bu festival yapılacaktır. Üst mercilerle görüşmelerimiz sürüyor” demişti.

Festivalin yerel halk açısından da büyük bir maddi kalkınma sağladığını ifade eden Umut Kuzey, festivalin güvenlik önlemleri açısından da herhangi bir açığa sahip olmadığını, geçtiğimiz yıllarda da tek bir adlî vaka dahi yaşanmadığını ifade etti.

Kaymakamlık yasağının kalkmasıyla beraber BirGün’e ikinci bir açıklamada bulunan festivalin organizatörü Umut Kuzey, “Festivalin gerçekleştirilmesi için CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, İçişleri Bakanı Efkan Ala’yı arayarak durumu anlattı. Efkan Ala ise Balıkesir Valiliği üzerinden Edremit Kaymakamlığı’na verdiği talimatla festivale dönük yasağı kaldırdı. Katkılarından dolayı yetkililere teşekkür ederim” dedi.

Haberler