CHP’li Levent Gök: MHP her fırsatta AKP’ye muazzam destek sağlamıştır

CHP’li Levent Gök: MHP her fırsatta AKP’ye muazzam destek sağlamıştır

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, MHP’den partisine yönelik eleştirilere ilişkin, “MHP her fırsatta AKP ile beraber davranarak Adalet ve Kalkınma Partisi’ne muazzam bir destek sağlamıştır” dedi.

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, MHP’den partisine yönelik eleştirilere ilişkin, “MHP her fırsatta AKP ile beraber davranarak Adalet ve Kalkınma Partisi’ne muazzam bir destek sağlamıştır” dedi.

Levent Gök, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” dolayısıyla Meclis Basın Koridorunu ziyaret ederek, kadın gazetecilere karanfil dağıttı.

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Gök, MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan’ın, “Mustafa Kemal Atatürk hayatta olsaydı, CHP’yi kapatırdı” yönündeki sözlerinin hatırlatılmasının üzerine, şunları söyledi:

“MHP’nin AKP ile aynı çizgide siyaset yapmaya çalıştığını üzülerek görüyoruz. MHP, 7 Haziran seçimlerinden itibaren başlayarak her türlü konuda AKP’ye can simidi olmuş ve ülkenin bugün içinde bulunduğu durumda AKP ile baş sorumlu olarak durmaya devam ediyor. Önce kendileri ne yaptıklarına baksınlar. Biz ülkemizi iktidarın bu ağır baskısından, Atatürk ilke ve devrimlerine yönelik tahripkar tutumlarından, Türkiye’deki yozlaşmadan, yolsuzluktan, terörden kurtarmak için çırpınırken MHP her fırsatta AKP ile beraber davranarak Adalet ve Kalkınma Partisi’ne muazzam bir destek sağlamıştır. Bu desteği açıkça görülen bir partinin, partimizin kuruluşuna, kuruluş liderine ve ilkelerine söz söyleme hakkı bulunmamaktadır. Önce dönsünler, kendilerine bir baksınlar. Kendilerini bu yönde muhatap dahi almayız.”

– “CHP ne HDP’dir ne AKP’dir ne MHP’dir”

Gök, MHP yöneticilerinin, “CHP’nin giderek HDP’lileştiği” yönündeki eleştirisine de yanıt verdi.

Levent Gök, “Böyle bir tavır olabilir mi? Biz ayrı bir siyasi partiyiz. Biz terörle aramıza amasız mesafe koyan bir partiyiz. HDP’yi bu yönden eleştiriyoruz” dedi.

Partisi tarafından yayınlanan Mardin ve Diyarbakır raporlarında, HDP’nin bölgedeki siyasal ağırlığının giderek kaybolduğu tespiti yaptıklarını ve bunun da dikkat edilmesi gereken bir nokta olduğunu vurguladıklarını aktaran Gök, “CHP ne HDP’dir ne AKP’dir ne MHP’dir. CHP’nin çizgileri bütün partilerden farklıdır. Biz terörle sonuna kadar mücadele edilmesini savunuyoruz. Ama terörle mücadele edilirken de meşru sınırlar içinde mücadele edilmesi gerektiğini savunuyoruz” diye konuştu.

Türkiye’nin doğu ve güneydoğusunda pek çok insan hakkı ihlalleri yaşandığını ifade eden Gök, şöyle konuştu:

“Buna karşı da cesurca sözlerimizi söylüyoruz. Ama PKK’yı da bir terör örgütü olarak her zaman lanetliyoruz. CHP’nin bu duruşu karşısında yine MHP, 7 Haziran seçimlerinden sonra PKK terörü, IŞİD terörü, DHKP-C terörü araştırılsın diye Meclis’te dört partinin bir komisyon kurmasına ilişkin CHP’nin verdiği önergeye, AKP ile birlikte ret oyu vermiş bir partidir. Bunları söylerken herkesin kendisine dikkat etmesi gerekir. Biz ne yaptığımızı biliyoruz, ne söylediğimizi biliyoruz.”

Haberler