Çinli DFM’den 2 yeni model

Çinli DFM’den 2 yeni model

Çinli ticari araç üreticilerinden DFM, Türkiye’ye iki yeni modelini daha getirdi.

Çinli ticari araç üreticilerinden DFM, Türkiye’ye iki yeni modelini daha getirdi. Yeni araçları Türkiye pazarına sunan MGY Otomotiv, söz konusu araçları 23 bin 990 TL ile 29 bin 490 TL’den satışa sunuyor.

Geçtiğimiz aylarda Türkiye ‘de ilk ve tek mini çift kabin kamyonetini piyasaya süren MGY Otomotiv, DFM’nin yeni modelleri SUCCE (sükse)ve RICH’i, İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde tanıttı. MGY Otomotiv Gn. Müdürü Ömer Çardak, 1.6 litre hacminde benzinli ve LPG’li olmak üzere iki motor seçeneğiyle piyasaya sürdükleri DFK Sükse’nin sahip olduğu boyutlar ve kullanım kolaylığı ile Türkiye’de yeni bir sınıf oluşturduğunu söyledi.

SUCCE, DFM’nin Nissan ile ortak fabrikası olan ZNA’da üretildi. MPV görünümü ve konforu ile tam bir binek araç kullanımı sunan Sükse, hem sınıfının en geniş aile otomobili hem de en geniş yükleme kapasitesine sahip. Diğer model Rich de DFM’nin Nissan ile ortak fabrikası ZNA’da imal edildi. Araç, Türkiye pazarına 4×2 ve 4×4 olmak üzere 2 versiyonuyla giriyor. 2.5 lt commonrail dizel motora sahip olan Rich’in, özellikle inşaat sektörü başta olmak üzere ticari araç kullanan sektörlerin öncelikli tercihi olması bekleniyor.

Yeşilkaya Grubu’nun kuruluşlarından biri olan MGY Otomotiv, otomotiv sektöründe 2006 yılından bu yana çalışmalarını sürdürüyor. Mart 2008’de Çin’in en büyük ticari araç üreticilerinden DFM ile distribütörlük anlaşması imzalayan MGY, DFM’yi Türkiye’de, ‘Kaliteyi en ekonomik fiyata sunan marka’ yapmayı hedefliyor.

  • EMRAH

    abi lütfen biri yardım etsin aracı succe özellıklerıne baktım cok ıyı ama arac iş yapar mı lpgli model sıralı sıstem nasıl olur??

Haberler