Dev maç öncesi olaylar çıktı! Taş, sopa, bıçak…

Dev maç öncesi olaylar çıktı! Taş, sopa, bıçak…

Beşiktaş ile Galatasaray arasında oynanacak Süper Kupa maçı öncesinde Adana ve Konya’da olaylar çıktı. Bıçaklanan 4 Galatasaraylı taraftar hastaneye kaldırıldı.

İlk olarak Adana’da maç için Konya’ya giden Beşiktaşlı taraftarların otobüslerine Galatasaraylı taraftarlar tarafından taşlarla saldırıldı. Galatasaraylı taraftarların bazılarında döner bıçağı olduğu görüldü.

Konya yakınlarındaki olay ise Konya-Ankara karayolunun 60’ncı kilometresi Altınekin ilçe kavşağında meydana geldi. İddiaya göre, Beşiktaş taraftarları ile Galatasaraylı taraftarları taşıyan otobüsler yolda mola verdiği esnada iki takımın taraftarları arasında kavga çıktı. Bıçakların, sopaların ve taşların da kullanıldığı kavgada sarı-kırmızılı taraftardan A.T. (16), M.V.K. (17), Erdal Z. (41) ile ismi öğrenilemeyen bir taraftar daha bıçaklanarak yaralandı. Otobüslere eşlik eden güvenlik güçlerinin müdahalesiyle olaylar yatıştırıldı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda ambulans sevk edildi. Yaralılardan üçü ambulanslarla Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne ismi öğrenilemeyen diğer taraftar ise Konya Numune Hastanesi’ne sevk edildi. Yaralıların hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

Çevre yollarda  ve Konya şehir merkezinde polisin önlemlerinin yetersiz kaldığı görüldü.

Haberler