Dünyanın en rahat meslekleri ve maaşları

Dünyanın en rahat meslekleri ve maaşları

Uzun yıllar gösterdiğiniz emek sonucu istediğiniz rütbeye gelebildiniz ancak çok yoğun bir işe sahipsiniz. Çalıştığınız ortam, uzun çalışma saatleri ve stresli bir ofis ortamı gibi bir çok nedenden dolayı mutlu olamıyor olabilirsiniz. Yoğunluk yüzünden sevdikleriniz ile vakit geçirmeyi ikinci plana atmak zorunda kalabilirsiniz. İş-yaşam dengesi oluşturamadığınız sürece hayattan zevk almanız git gide zorlaşır.

İş ilanlarının, maaş karşılaştırmalarının ve araştırmalarının yapıldığı bir websitesi en iyi iş-yaşam dengesi olan 25 meslekten oluşan bir liste yayınladı. Yayınlanan araştırma sonucunda meslekler iş-yaşam durumları 5 üzerinden değerlendirildi ve ortalama maaşları açıklandı.

İşte o liste;

iş yaşam dengesi

 

En iyi iş-yaşam oranına sahip 25 meslek listesinin çoğunluğu dijital ve teknoloji sektöründen oluşuyor. Teknoloji sektörü için ve diğer sektörlere genel olarak bakınca yurt dışı eğitim almak sizi iş alımlarında her zaman bir adım öne götürüyor. Üniversite adayı olup meslek arayan gençlerimize ” Üniversite tercihi yaparken nelere dikkat edilmeli? ” adlı haberimizi okumalarını tavsiye ediyoruz.

 

Haberler