Erdoğan’dan Cuma namazı sonrası miting

Erdoğan’dan Cuma namazı sonrası miting

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Rize’ye giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cuma namazını Sahil Camisi’nde kıldı.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Rize’ye giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cuma namazını Sahil Camisi’nde kıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, namaz sonrası kendisine sevgi gösterisinde bulunan vatandaşlara hitaben bir konuşma yaptı.

Konuşması sık sık Başkan Erdoğan sloganlarıyla kesilen Erdoğan şunları söyledi:

Sizin dualarınız Rabbimin icabetiyle çok daha farklı tecelli edecektir. Rabbim o günleri bize göstersin inşallah. Fakat ülkemiz için hayırlı olan neyse olsun. Biz Allah’ın huzurunda rükuda eğilmekten başka eğilmeyi tanımıyoruz. Biz kimsenin karşısında eğilmedik. Benim sizden ricam şudur. Hep bir olacağız kardeş olacağız hep birlikte Türkiye olacağız. Gençler şunu unutmayın burası ordu değil bizim bir ordumuz var o da TSK. Bizi bölmek isteyenler var ama kulak asmayacağız.

Bir davanın hareketin mensupları olarak umuyorum ki sizler bir ümmet bilinci ile yürüyeceksiniz. 29 Mayıs geliyor inşallah muhteşem bir kutlama yapacağız. Kardeşlerim şehitlik makamı sıradan bir makam değil bu topluluk şehadet için koşan bir topluluk Allah yolunda ölenlere ölüler demeyiniz. Biliniz ki onlar ölü değildir. Bizim Rabia’mızda ne vardı? Tek millet tek bayrak tek vatan tek devlet vardı. Bölemeyecekler bizi. Onlar üst aklın uşaklarıdır. Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Biliyorsunuz her şehit bir yıldızdır. Bu ülkede o tür adım atanlar yanılacaklardır. Bunun bedelini ağır ödeyeceklerdir. Bu toprakların uğrunda ölenler var onun için vatandır. Kimse bu topraklar üzerinde operasyon yapamaz. Türkiye Cumhuriyeti’nin vatanıdır. Çıkmışlar paralel devler diyorlar.

Devlet içinde devlet olabilir mi? Bir kısmı Pensilvanya’da bir kısmı Avrupa’da! Neden kaçıyorsunuz? Neden gelmiyorsunuz? Paralel Devlet Yapılanması içinde olanlara sesleniyorum. Aldanıyorsunuz, bölücü terör örgütü içinde olanlarla nasıl beraber oluyorsunuz? Kardeşlerim tabanı ibadet ortası ticaret tavanı ihanet olan bir örgüt bu. İnsanların sırtından himmet adı altında neleri götürdüler. Onlara gönül veren kardeşlerim bir aldanmışlık içinde…

Kardeşlerim biliyorsunuz şu TBMM’de tarihi bir oylama yapılıyor. Dokunulmazlık oylaması… Bölücü terör örgütünün destediklerini benim milletim bu mecliste görmek istemiyor. 168 milletvekili ile alakalı fezlekeler var. Bugünkü oylama ile hayırlı bir sonuç çıkarsa bu dosyalar yargıya gidecek. Şu anda parlamentoda dokunulmazlıkla ilgili bir oylama yapılıyor. Bu tarihi oylamada, benim milletim bu ülkede suçlu olan parlamenterleri bu parlamentoda görmek istemiyor. Hele hele bölücü terör örgütünün desteklediklerini bu parlamentoda görmek istemiyor. Sevgili kardeşlerim sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum…”

Haberler