Evden çalışarak para kazanmak için 4 iş fikri

Evden çalışarak para kazanmak için 4 iş fikri

Evden çalışarak nasıl para kazanılır?

Şüphesiz son yılların en merak edilen konusu budur. Özellikle öğrenciler, anne ve babalar için kaçırılmaz bir fırsattır. Günümüz şartlarına göre aileden 1 kişi çalışması ve çok yüksek bir maaş almadığı sürece evi geçindirmesi oldukça zor. Çalışmaya imkanı olmayan kişiler için internet kaçınılmaz bir nimet diyebiliriz. Özellikle son yıllarda hayatımızın git gide sanallaşmaya başladığı için internet üzerinden iş imkanları artış gösteriyor. Bu haberimizde sizlere bu iş imkanlarından 16 tanesini sıralayacağız.

1.Sanal asistanlık

sanal asistanlik yaparak
Sanal asistanlığı bir çoğunuz duymamıştır. Ülkemiz de pek fazla yayın olmayan sanal asistanlık, kendi eviniz üzerinden yönetici asistanlığı yani eski adı ile sekreterlik diyebiliriz. Sanal asistanlığı dilerseniz sadece bir firma için çalışabilirsiniz veya bir çok firmayla da anlaşabilirsiniz. Bu işin iyi yanı ise her hangi bir belge ve bilgi gerektirmemesidir. Özellikle bir firma, sanal asistanlara en az 1.0000 tl maaş vermektedir. Ev üzerinden çalışıyor, ev üzerinden de çok az çalışıyor neden maaşı bu kadar yüksek diyebilirsiniz. Evet doğru günde çalıştığı süreyi toplasak en fazla 2 saat edebilir ancak firmalar için sanal asistan almak bir avantaj. Evet avantaj çünkü sanal asistan alarak ofis masrafı, yemek masrafı gibi masraflardan kurtulduğu için firmalar için ekonomik bir tercih.

2.Yazarak

yazı yazarak para kazanma

Özellikle üniversite öğrencilerinin tercih ettiği bu yöntem ile yazarlık yeteneğinizi kullanarak para kazanabilirsiniz. Bilgi sahibi olduğunuz bir alanda makale yazıp bunları sanal ortamdan satabilirsiniz veya bir firmayla anlaşıp onlara yazı yazabilirsiniz.

Sitelerde editörlük yaparak para kazanabilirsiniz. Özellikle haber, moda, spor, sağlık, teknoloji alanlarında editör arayan iş verenlere internet üzerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Ben öyle emir altında çalışamam diyorsanız bağımsız olarak yazdığınız yazıları hazır makale satışı platformlarından satışa sunabilirsiniz.

3.Çeviri yaparak

ceviri yaparak para kazanma

Eğer yabancı dil biliyorsanız mutlaka çeviri yapmayı denemelisiniz. Kazandıkları ücret normal yazı yazanlara göre 2-3 katı kadar. Örneğin bazı internet platformlarında ücretli çeviri hizmeti arayanlar bulunmaktadır. Örnek vermek gerek olursa yabancı dilde yayın yapan bir site için yazı yazabilir, film, dizi alt yazıları çevirebilirsiniz.

4.Özel ders vererek

özel ders vererek

Evinizden yapabileceğiniz işler arasında özel ders vermek de var. Siz de sahip olduğunuz yeteneklere uygun olarak ders vermeye başlayabilir, haftada birkaç saatinizi bu işe ayırarak para kazanabilirsiniz. Örneğin; iyi derecede İngilizce ya da başka bir dil biliyorsunuzdur. Ya da bir enstrüman çalma yeteneğiniz vardır. Veya yoga, pilates gibi alanlarda ders verebilirsiniz. Etrafınıza haber salarak ve internetten ilan vererek hem küçüklere hem yetişkinlere özel ders verebilirsiniz. Üstelik isterseniz internet üzerinden online ders vermeyi de düşünebilirsiniz.

Haber Etiketleri
Haberler