Federer net konuştu: Dünya Kupası için üzgünüm

Federer net konuştu: Dünya Kupası için üzgünüm

2018 FIFA Dünya Kupası’nın final maçıyla Wimbledon erkekler finalinin pazar günü aynı zaman dilimine denk gelmesi sporseverler açısından ikilem oluştururken tenisin faal efsanesi Roger Federer net konuştu: Dünya Kupası için üzgünüm

Sporseverler pazar akşamı 2018 FIFA Dünya Kupası’nın final maçını mı yoksa Wimbledon tenis turnuvasının tek erkekler finalini mi izleyecek?
Wimbledon finalinin en güçlü adayı Roger Federer’in bu konuda kafası net.

Bugün kariyerinde 16. kez Wimbledon çeyrek finaline çıkması öncesi röportaj veren İsviçreli tenis efsanesine, Rusya’daki Dünya Kupası finalinin Londra’daki Grand Slam finaliyle çakışması yüzünden endişelenip endişelenmediği soruldu.

Soru karşısında gülen Federer ”Ben asıl, o sırada devam eden Wimbledon finalinin, Dünya Kupası için çıkaracağı sorunlardan endişeliyim” dedi.

Dünya Kupası finalinde herkesin Wimbledon finalini takip edeceğini ima eden ”Her puanı duyacaklar. Vay vay, 0-15, 15-30. Oyuncular kafayı kaldırıp kalabalığa bakacaklar ve o sırada Wimbledon’da ne olduğunu anlayamayacaklar” diye konuştu.

“İşte Wimbledon benim için ve buradaki herkes için böylesine önemli. Belki de bu soruyu oradakilere, Rusya’dakilere sormalısınız, aynı sırada Wimbledon finali oynanırken ne hissedeceksiniz diye” vurgusunu yapan ‘Ekselansları’, Wimbledon’daki izleyicilerin akıllı cihazlarından Dünya Kupasi finalini izlemeleri halinde atmosferin bozulup bozulmayacağı sorusu üzerine şunları söyledi:

”Ben finale çıksam da çıkmasam da bunlar gerçekleşecek, Wimbledon finali de Dünya Kupası finali de oynanacak.”

Ancak Wimbledon’a evsahipliği yapan İngiltere, milli futbol takımının bu gece Hırvatistan’ı geçip finale yükselmesi ihtimaline ve Dünya Kupası’nı kaldırma umuduna kilitlenmiş vaziyette.

Wimbledon finalinin geleneksel saati 16.00’da başlamasından 2 saat sonra Dünya Kupası finalinin düdüğü çalacak. İngiliz millilerin finale yükselmesi halinde Grand Slam finalinin saatini değiştirmesi yönünde büyük baskı altında olan Wimbledon CEO’su Richard Lewis pazartesi günü ”Saat değişmeyecek ve Dünya Kupası finali büyük ekranlardan yayımlanmayacak” restini çekmişti. Sadece cep telefonları ve tabletlerin kapatılması kuralı gevşetildi.

Haberler