FETÖ’cülerin yeni üssü Güney Afrika mı?

FETÖ’cülerin yeni üssü Güney Afrika mı?

Yurt dışına kaçan FETÖ üyelerinden bir çoğunun Güney Afrika’ya gitmesi gözleri bu ülkeye çevirdi.

FETÖ’nün finansörlerinden biri olarak gösterilen ve daha önce bu ülkeye kaçan Ali Katırcıoğlu’nun Johannesburg’da inşa ettiği ‘külliye’nin ise FETÖ’cülerin yeni üssü olduğu iddia ediliyor.

Hürriyet’in haberine göre FETÖ/PDY soruşturmaları başlatıldığından beri bir çok aranan ismin Güney Afrika’ya kaçması üzerine bu ülke incelemeye alındı. Son olarak hakkında yakalama kararı çıkan eski Zaman gazetesinin imtiyaz sahipliğini yıllarca yapan Alaattin Kaya’nın da Güney Afrika’ya kaçtığı tahmin ediliyor.

Örgütün en önemli finansörlerinden Ali Katırcıoğlu’nun aylar öncesinden Güney Afrika’ya kaçması, FETÖ’cülerin bu ülkeyi yeni üsleri olarak seçtiği görüşünü gündeme getirdi. FETÖ’nün önemli finansörlerinden olan gayrimenkuy zengini Katırcıoğlu aylar önce bu ülkenin başkentinde bir ‘külliye’ inşa etmeye başladı.

Sabah’ın haberine göre, bu girişim de FETÖ’cülerin yeni üssünün burası olduğu kanısını güçlendirdi. Oldukça büyük bir alana inşa edilen külliyede cami, imam hatip okulu, yurt, alışveriş merkezi, mezarlık bulunuyor.

Haberler