Final Four biletlerine en fazla ilgi Türkiye’den

Final Four biletlerine en fazla ilgi Türkiye’den

Basketbol THY Euroleague Final Four organizasyonunun genel satışa sunulan biletlerine en fazla ilgi gösteren ülke Türkiye oldu.

Basketbol THY Euroleague Final Four organizasyonunun genel satışa sunulan biletlerine en fazla ilgi gösteren ülke Türkiye oldu.

Avrupa Ligi’nin internet sitesinden yapılan açıklamaya göre 13-15 Mayıs’ta Almanya’nın başkenti Berlin’deki Mercedes-Benz Arena’da oynanacak karşılaşmaların genel satışa sunulan biletleri tükendi. Biletlerin yüzde 28’inin satıldığı Türkiye, organizasyona en büyük ilgiyi gösteren ülke olarak dikkati çekti.

Türkiye’yi, biletlerin yüzde 18’inin alıcı bulduğu ev sahibi ülke Almanya izledi. İspanya’ya yüzde 14’ünün satışı yapılan biletler için Yunanistan’dan yüzde 10’luk alım gerçekleştirildi. Bu ülkeleri İtalya (yüzde 6) ve İsrail (yüzde 3) takip etti. Biletlerin kalan yüzde 21’lik kısmı ise söz konusu 6 ülkenin dışındaki yerlere satıldı.

Açıklamada ayrıca VIP, seyahat turları, yeniden satışa çıkarılan ya da Dörtlü Final’deki takımlara ayrılacak biletleri satın alarak basketbolseverlerin organizasyonu takip edebileceği hatırlatıldı.

Haberler