Game of Thrones’a özel Kuzey İrlanda uygulaması

Game of Thrones’a özel Kuzey İrlanda uygulaması

Game of Thrones dizisinin çekimlerinin yapıldığı mistik Kuzey İrlanda mekanları için yeni bir uygulama geliştirildi.

Game of Thrones dizisinin çekimlerinin yapıldığı mistik Kuzey İrlanda mekanları için yeni bir uygulama geliştirildi.

Milyonların beğeniyle takip ettiği Game of Thrones dizisin bazı sahneleri bilindiği üzere Kuzey İrlanda’da çekiliyor. Bunu fırsat bilen geliştiriciler, dizinin Kuzey İrlanda topraklarında geçen sahnelerine konu olan mekanlar için bir harita uygulaması geliştirdi.

Kuzey İrlanda’daki 20’den fazla mekanda çekimleri süren HBO dizisinde, Westeros ve Essos gibi mistik dünyalar oldukça ilgi çekici. Londonderry Kontluğu’ndaki Binevenagh Dağı, Antrim Kontluğu’ndaki Ballintoy Limanı ile egzotik Tollymore Ormanı dizinin çekimlerine sahne olan mekanlardan bazıları.

Game of Thrones

Northern Ireland Screen film ajansı, dizinin popülaritesini artırması ve bu mekanların turistlerce ilgi görmeye başlamasını fırsat bilerek bir mobil uygulama geliştirdi. Uygulama sayesinde Game of Thrones hayranları, büyüleci güzellikteki bu yerlerin konumuna, genel bilgilerine ve dizide hangi bölümde nerede kullanıldıklarına kadar bir çok bilgiye ulaşabiliyor.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde, Nisan ayının sonlarında izleyicisiyle buluşacak Game of Thrones dizisi için iki yeni tanıtım videosu yayınlamıştı.

Ballintoy-harbour-game-of-thrones

“Game of Thrones Kuzey İrlanda kültürünün bir parçası oldu”

Northern Ireland Screen yetkilisi Richard Williams, dizi hayranlarının çekimlerin yapıldığı yerleri gördüklerinde sürprizlerle karşılacaklarını belirtirken, “Game of Thrones Kuzey İrlanda kültürünün büyük bir parçası haline geldi. Biz de insanların bunun hakkında bilgiler edinmek istediğini biliyoruz ve bunun parçası olmak istiyoruz” dedi.

Kuzey İrlanda Turizm Şefi John McGrillen ise bölgedeli turistik yerlerin uygulama sayesinde ziyaretçilerce daha iyi tanınacağına dikkat çekerken “Game of Thrones Kuzey İrlanda ile seyirici arasında bir köprü olacak” ifadelerini kulandı.

Haberler