Halk otobüsünde bomba paniği

Halk otobüsünde bomba paniği

Ankara’da içinde bomba bulunan paket olduğu ihbarı üzerine bir halk otobüsü Akay Kavşağı’nda durduruldu. Yapılan aramada, araçta şüpheli herhangi bir unsura rastlanmadı.

Ankara’da içinde bomba bulunan paket olduğu ihbarı üzerine bir halk otobüsü Akay Kavşağı’nda durduruldu. Yapılan aramada, araçta şüpheli herhangi bir unsura rastlanmadı.

Alınan bilgiye göre, Çankaya’dan Altınpark yönüne giden 06 FMY 40 plakalı ve 413 hat numaralı halk otobüsü, içinde bomba bulunan bir paket olduğu yönündeki ihbar üzerine polis ekiplerince Atatürk Bulvarı Akay Kavşağı’nda durduruldu.

Bir süre otobüste bekletilen yolcular arasından fenalık geçirenler olunca, araçtakiler kimlikleri alındıktan sonra indirildi. Yolun trafiğe kapatılmasının ardından otobüste arama yapıldı.

Bomba imha uzmanı ve bomba arama köpeğinin de kullanıldığı aramada, otobüsün bagaj bölmeleri de kontrol edildi. Aramada, otobüste şüpheli herhangi bir unsura rastlanmadı.

Aramanın ardından yolculara kimlikleri geri verildi. Halk otobüsünün de arama sonrasında hareket etmesine izin verilirken, Kızılay istikametine kapatılan kavşak, yaklaşık 1 saat sonra trafiğe açıldı.

Otobüste 20 ila 30 kişi olduğunu belirten bir yolcu, araçta şüpheli bir poşet ya da paket görmediklerini, vatandaşlardan da şüpheli davranışlar sergileyen kimse olmadığını, otobüsün kavşakta polis ekiplerince durdurulduğunu anlattı.

Haberler