HDP Beyoğlu binasına polis baskını: İlçe başkanı gözaltında

HDP Beyoğlu binasına polis baskını: İlçe başkanı gözaltında

HDP Beyoğlu İlçe Başkanlığı’ndaki arama tamamlanırken, ilçe eş başkanı Rukiye Demir gözaltına alındı.

HDP Beyoğlu

HDP Beyoğlu İlçe Başkanlığı’ndaki arama tamamlanırken, ilçe eş başkanı Rukiye Demir gözaltına alındı.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin, Tarlabaşı Bulvarı Ağaç Çileği Sokak’ta bulunan parti binasındaki araması sona erdi.

Aramanın ardından HDP Beyoğlu İlçe Eş Başkanı Rukiye Demir gözaltına alındı.

HDP İlçe Başkanlığı avukatı Levent Pişkin, gazetecilere yaptığı açıklamada, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne gidip, Demir’in ifade verme işlemine katılacaklarını söyledi.

Pişkin, “Dün savcılık bir karar almış. Parti ve ilçe örgütümüzle alakası olmayan bir cinayet sebebiyle arama kararı verilmiş. Memurlar içeri girerek 8 sayfa tutanak tutmuş. Avukatların ve ilçe yöneticilerinin içeri girmesi engellendi. Rıdvan Gül adlı şahsın öldürülmesiyle ilgili ve dosyada kısıtlama kararı olduğu için açıklamayı ve gerekçeyi göremiyoruz. Adı geçen cinayetle ilgili 9 kişiyi gözaltına aldıklarını biliyoruz. İlçe eş başkanımız Demir de gözaltına alındı” ifadelerini kullandı.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, sabah Tarlabaşı Bulvarı Ağaç Çileği Sokak’taki HDP ilçe başkanlığında arama başlatmış, aramanın Beyoğlu ve Şişli’de terör örgütü PKK’nın gençlik yapılanması YDG-H’ye yönelik operasyon kapsamında gerçekleştirildiği öğrenilmişti. Geçen yıl Şişli’de Rıdvan Gül adlı kişinin öldürülmesi olayında kullanılan silahın bu binada olduğunun iddia edildiği kaydedilmişti.

Haberler