HDP’den Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyla ilgili açıklama

HDP’den Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyla ilgili açıklama

HDP Merkez Yürütme Kurulu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun konvoyuna yönelik saldırıyı kınadı.

HDP Merkez Yürütme Kurulu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun konvoyuna yönelik saldırıyı kınadı.

HDP Merkez Yürütme Kurulu, terör örgütü PKK’nın, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun konvoyuna düzenlediği saldırısıyla ilgili açıklama yaptı.

HDP’nin yaptığı açıklama:

“CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun konvoyunun seyahati esnasında Artvin’in Ardanuç ilçesinde yaşanan silahlı çatışmayı kaygı ile öğrenmiş bulunuyoruz. Bu vahim saldırıyı sert biçimde kınıyor, Sayın Kılıçdaroğlu’na ve beraberindeki partililere geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.”

kilicdaroglu-suikastKılıçdaroğlu güvenli bir bölgeye götürüldü

Kılıçdaroğlu , güvenlik güçleri tarafından güvenli bir bölgeye götürüldü.

Kılıçdaroğlu’ndan ilk açıklama

Kılıçdaroğlu’nun CHP internet sitesinden yayınladığı mesajı:

Farklı siyasi görüşlerimiz olabilir ama teröre karşı ortak mücadele etmek hepimizin görevidir. O nedenle ben programıma aynen devam edeceğim. Bizim bu tür olaylar karşısında geri adım atmamız zaten söz konusu olamaz. Olayların üzerine gideceğiz. Bu ülke terörden temizleninceye kadar hep birlikte mücadele etme kararlılığındayız”

Allah’ın verdiği bir can var, o da bu memleket, ülke, millet için feda olsun

“Allah’ın verdiği bir can var, o da bu memleket, ülke, millet için feda olsun. Farklı siyasi görüşlerimiz olabilir ama teröre karşı ortak mücadele etmek hepimizin görevidir. O nedenle ben programıma aynen devam edeceğim.”

“Teröre pabuç bırakmamak lazım. Allah’ın verdiği bir can var, o da bu memleket, ülke, millet için feda olsun. Biz, orada çatışmanın ortasında kaldık ama bir üzücü haber aldık, ’Bir şehidimizin olduğu’ söyleniyor. Bu gerçekten beni çok üzdü. Bu ülke, güzel bir ülke, hele Şavşat çok güzel bir yer. Böyle bir bölgede, Türkiye’de terörün olmasını asla istemiyoruz ve kabul etmiyoruz. Dolayısıyla teröre karşı hepimizin ortak mücadele etmesi lazım, sen, ben ayrımı yapmadan. Farklı siyasi görüşlerimiz olabilir ama teröre karşı ortak mücadele etmek hepimizin görevidir. Bizi yıldıramaz, yıldırmamalıdır. O nedenle de ben programıma aynen devam edeceğim. Bizim bu tür olaylar karşısında geri adım atmamız zaten söz konusu olamaz. Olayların üzerine gideceğiz. Bu ülke terörden temizleninceye kadar hep birlikte mücadele etme kararlılığındayız.”

Haberler