HDP milletvekilleri ifadeye çağrıldı

HDP milletvekilleri ifadeye çağrıldı

HDP Muş milletvekili Yıldırım ve Özkan “terör örgütünün propagandasını yapmak”,  “Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanun’na muhalefet” ve “kamu görevlisine hakaret” suçlarına karşın hazırlanan fezleke nedeniyle ifadeye çağrıldı

Elde edilen bilgilere göre, dokunulmazlığın kaldırılmasıyla ilgili anayasada değişiklik yapılmasını öngören kanunun Resmi Gazete’de yayımlanarak yürülüğe girmesinden sonra yapılan fezlekeler, ilgili savcılıklara ulaşma başladı.

Muş Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP milletvekili olan Ahmet Yıldırım ve Burcu Çelik Özkan hakkında hazırlanan fezlekelerde geçen suçlara ilişkin soruşmayı başlattı.

Ahmet Yıldırım ve Burcu Çelik ilgili savcılık tarafından ifadeye çağrıldı.  İki milletvekili hakkında “terör örgütünün propagandasını yapmak”,  “Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanun’na muhalefet” ve “kamu görevlisine hakaret” suçlarından fezleke hazırlanmış.

Özkan’ın köy kurucularına söylediği sözleri

HDP’li Milletvekili Özkan hakkında hazırlanan fezlekelerde, 8 Haziran’da partisi tarafından seçim sonrası yapılan kutlamada köy koruyucusuna söylediği sözler bulunuyor.

Özkan, konuşmasında köy korucularına, “Bu memleketten defolup gideceksiniz. Bize uzattığınız o keleşi (kalaşnikof silahı) size çevirmesini çok iyi biliriz.” ifadesini kullanmıştı.

Street Parade 2009 Zürih, İsviçre
Hot-Affiliates Reklamları
Haberler