HDP’li milletvekili canlı bombanın taziye çadırında!

HDP’li milletvekili canlı bombanın taziye çadırında!

Ankara’da askeri personeli taşıyan servis araçlarına bombalı saldırı düzenleyen terörist için Van’da kurulan taziye çadırına HDP Van Milletvekili Tuğba Hezer de gitti.


Ankara’da askeri personeli taşıyan servis araçlarına bombalı saldırı düzenleyen terörist için Van’da kurulan taziye çadırına HDP Van Milletvekili Tuğba Hezer de gitti.

HDP’li Tuğba Hezer, geçtiğimiz günlerde yaptığı “Hendeklere faşizmin bayrağını gömüp özgürlük bayrağını asacağız” açıklamasıyla gündeme gelmişti. Öte yandan, Ankara’da düzenlenen bombalı terör saldırısından sonra Meclis’teki partilerin teröre karşı hazırladığı ortak bildiri HDP grubu tarafından imzalanmamıştı.

Ankara’da askeri personeli taşıyan servis araçlarına bombalı saldırı düzenlediği iddia edilen terörist için Van’da taziye çadırı kuruldu. Teröristin taziyesine HDP Van Milletvekili Tuğba Hezer de katıldı.

HDP’li Tuğba Hezer, daha önce de Van’ın Başkale ilçesinde terörist cenazesine katılıp tabutu omuzlamıştı. Başkale Cumhuriyet Başsavcılığı Milletvekili Hezer hakkında, ‘Terör örgütünün propagandasını yapmak’ suçundan soruşturma başlatmıştı.

Haberler