Hindistan’da 7 dolarlık akıllı telefon çıkıyor

Hindistan’da 7 dolarlık akıllı telefon çıkıyor

Hindistan’da dünyanın en ucuz akıllı telofonu satışa çıkıyor. Bir kulaklık firması tarafından üretilen telefon sadece 7 dolar!

hindistan smart phoneHindistan’da dünyanın en ucuz akıllı telofonu satışa çıkıyor. Bir kulaklık firması tarafından üretilen telefon sadece 7 dolar!

Ringing Bells isimli bir kulaklık şirketi, Hindistan’da bir ilke imza atarak akıllı telefon piyasasını alt üst etmeye hazırlanıyor. Firma, Freedom 251 adını verdiği akıllı telefonu 7 dolar etiketiyle piyasa sürmeye hazırlanıyor.

Nüfusunun dörtte üçü akıllı telefon kullancısı olan Hindistan, dünyanın en büyük ikinci akıllı telefon pazarı. Ülkede hali hazırda en ucuz akıllı telefon 20 ila 30 dolar arasında değişiyor. Geride bıraktığımız yıl da bir başka Hindistan firması ülkenin en ucuz telefonunu 14.5 dolardan satışa sunacaklarını duyurmuş ancak proje başarılı olmamıştı.

Şimdilerde ise Ringing Bells, detayları çok fazla verilmeyen ancak 3G destekli olduğu öğrenilen Freedom 251 kod adıyla Hindistan’ın en ucuz telefonunu piyasa süreceklerini duyurdu. Aynı şirket, ülkede üretilen en ucuz 4G destekli telefonu geçtiğimiz günlerde 44 dolardan satışa sunmuştu.

Sonam JOSHI / Mashable

Haberler