Hindistan plajlarında ücretsiz internet dönemi

Hindistan plajlarında ücretsiz internet dönemi

Hindistan hükümeti, ‘Digital Hindistan’ pprojesi adı altında ülkedeki plajlarda ücretsiz internet hizmeti verecek.

hindistan internetHindistan hükümeti, ‘Digital Hindistan’ pprojesi adı altında ülkedeki plajlarda ücretsiz internet hizmeti verecek.

Filmleri ve müzikleriyle hafızlara kazınan Hindistan, düşünülenin aksine teknolojinin de gerisinde değil. Öyle ki ülke plajlarında önümüzdeki günlerde ücretsiz internet hizmeti devreye giriyor.

TurizmTatilSeyahat gazetesinin haberine göre;

Hindistan’ın güneyindeki Karnataka eyaletinde yer alan Malpe plajında, artık internette de sörf yapılabilecek. Hindistan seyahati yapan turistler, Hindistan hükümeti tarafından sunulacak ücretsiz internet hizmetiyle sadece denizin dalgalarına karşı değil internette de sörf yapabilecekler. Malpe plajı, Hindistan’daki ücretsiz interneti olan ilk plaj özelliğini taşıyacak.

İnternet hizmeti, Hindistan hükümeti tarafından destekleniyor ve Bharat Sanchar Nigam (BSNL) şirketi sunucuları tarafından sağlanıyor. “Dijital Hindistan” projesinin bir parçası olarak, Hindistan hükümeti, gelecek yıl 256 farklı noktada 2500 wi-fi ağı ile bu uygulamayı hayata geçirmek istiyor. Hükümetin planı, gelecek yılın Mart ayına kadar, Hindistan’daki internet kullanıcısı sayısını 400 milyondan 500 milyona çıkarabilmek.

Daha önce de Google, 2016 yılı sonuna kadar Hindistan genelindeki 100 büyük tren istasyonunda, Wi-Fi hizmeti kurmak için Hint Demiryolları ile ortaklık kurmuştu.

Sonam JOSHI / Mashable

Haberler