İlkokul öğretmeni tutuklandı! 20 çocuğa cinsel taciz

İlkokul öğretmeni tutuklandı! 20 çocuğa cinsel taciz

Manisa’da ilkokul öğretmeni Yakup K., 20 çocuğa cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklandı.

Manisa’da ilkokul öğretmeni Yakup K., 20 çocuğa cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklandı.

Evrensel’den Dilek Omaklılar’ın haberine göre Saruhanlı ilçesindeki Neval Yaralı Milli Egemenlik İlkokulu’nda sınıf öğretmeliği yapan ve Türk Eğitim Sen Saruhanlı Temsilciliği yaptığı belirtilen Yakup K., yaşları yedi-sekiz arasında değişen kız ve erkek çocuklara ders esnasında cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle geçen sene yarı yıl tatilinde tutuklandı.

Olay, 8’inci sınıfta okuyan bir öğrencinin başka bir öğretmenle okul kıyafeti üzerine tartışması ile ortaya çıktı. Öğrencinin öğretmene “Benim kılık kıyafetime bakacağınıza siz tacizci öğretmenlerinize bakın” demesi üzerine okulda soruşturma başlatıldı. Soruşturmada öğrencilerin yaklaşık beş yıl boyunca cinsel istismara uğradığı belirtildi.

Olayın ardından savcılık dosyada gizlilik kararı alırken, ailelerin de olayın ilçe dışında hiçbir yerde duyurulmamasını istediği öne sürüldü.

Bir öğrencinin babası: Başta olayın siyasi kumpas olduğunu düşündüm

İstismara uğrayan bir öğrencinin babası ise olayın basında yer almasını istemediğini belirterek, olayın önce ‘siyasi kumpas’ olduğunu düşündüğünü söyledi: “İlçemiz ve ailem için bu olayın basında yer almasını istemiyorum. İlk başlarda olayın siyasi bir kumpas olduğunu düşünsem de olay gerçek ama dava açılmadan ve gizlilik kararı Savcılık tarafından kaldırılmadan konuşmak istemiyorum.”

İlçe Milli Eğitim Müdürü: Olay doğru ancak konuşamam

Yakup K.’nin Saruhanlı ilçe temsilcisi olduğu Türk Eğitim-Sen konuyla ilgili açıklama yapmazken, İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Dernekbaş ise, “Olay doğru ancak konuşamam” demekle yetindi.

Haberler