İsmail Köybaşı için La Liga iddiası

İsmail Köybaşı için La Liga iddiası

Beşiktaş’la olan sözleşmesi biten ve zam isteğine karşılık alamayan milli futbolcu İsmail Köybaşı, La Liga ekiplerinden Espanyol ile görüşme halinde.

Beşiktaş’la olan sözleşmesi biten ve zam isteğine karşılık alamayan milli futbolcu İsmail Köybaşı, La Liga ekiplerinden Espanyol ile görüşme halinde.

Fanatik’in haberine göre bonservisi elinde bulunan Köybaşı, menajeri aracılığıyla kendisine talip olan Espanyol’la görüşmelere başladı. İsmail Köybaşı’nın önümüzdeki günlerde Espanyol’a imza atması bekleniyor.

Kara Kartal’da görev yaptığı tam 9 sezonun ardından Siyah-Beyazlılar’la sözleşmesi sona eren İsmail Köybaşı, menaceri aracılığıyla yönetimle yaptığı görüşmelerden bir türlü sonuç çıkaramadı.

Süper Lig’de sezonu şampiyon olarak tamamlayan takımda 34 lig maçının 27’sinde görev yaparak teknik direktör Şenol Güneş’in değişilmez isimleri arasına giren 26 yaşındaki sol bek, 2 milyon TL’lik maaşına zam yapılması isteğine karşılık alamadı.

Bu gelişme sonrasında kendisine gelen diğer teklifleri değerlendirmeye alan başarılı futbolcuya, İspanya La Liga ekibi Espanyol’un talip olduğu ortaya çıktı.

A Milli Takım’ın Euro 2016 kadrosunda yer alan başarılı futbolcu için ilk teması menaceri aracılığıyla kuran İspanyol temsilcisi; İsmail Köybaşı’yı dev turnuva başlamadan kadrosuna katmayı planlıyor.

Sol bek hattında görev yapan; Juan Rafael Fuentes ve Ruben Duarte’den memnun olmayan İspanya ekibinin, bonservisi elinde bulunması sebebiyle İsmail Köybaşı konusunda ısrarcı olduğu bildirildi.

Haberler