“İsrail’in 200 nükleer füzesi Tahran’a kilitli durumda”

“İsrail’in 200 nükleer füzesi Tahran’a kilitli durumda”

Colin Powell tarafından gönderilen ve hackerlar tarafından ele geçirilen bir e-postada, İsrail’in 200 nükleer füzesinin hepsinin Tahran’a kilitli durumda bulunduğu söyleniyor.

İsrail’in, başta ABD tarafından olmak üzere, varlığı reddedilen nükleer silahlarına ilişkin çok önemli bir belge ortaya çıktı.

ABD’nin Bush dönemindeki Dışişleri Bakanı Colin Powell’ın Gmail hesabını hackleyen kimliği belirsiz hackerların yayımladığı 2015 tarihli bir e-postada ilginç bilgiler yer alıyor.

Powell’dan Demokrat Parti’nin en önemli bağışçılarından Jeffrey Leeds’e giden bir e-postada, İsrail’in nükleer silahlara sahip olduğu kabul ediliyor.

3 Mart 2015 tarili e-postada, İran’ın nükleer programından bahseden Powell, “İranlılar en sonunda bir tane [nükleer bomba] geliştirseler bile onu kullanamazlar. Tahran’daki çocuklar, İsrail’in 200 nükleer bombasının Tahran’ı hedeflediğini, bizim de binlercesine sahip olduğumuzu biliyorlar” diyor.

Powell, Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti ve İran’ın nükleer bombaya sahip olması durumunda, kendilerinin bu ülkelerin tek önem verdiği şeyi, “rejimin hayatta kalmasını” havaya uçuracakları tehdidini savuruyor.

Haberler