İstanbul’da lodos ulaşımı felç etti

İstanbul’da lodos ulaşımı felç etti

İstanbul ve Marmara bölgesini etkisi altına alan şiddetli lodos fırtınası deniz ve hava yolu ulaşımını da etkiledi. THY dün iptal ettiği 37 sefere ek olarak bugün ve yarın olmak üzere 63 iç ve dış hat seferini daha iptal etti.

İstanbul ve Marmara bölgesini etkisi altına alan şiddetli lodos fırtınası deniz ve hava yolu ulaşımını da etkiledi. THY dün iptal ettiği 37 sefere ek olarak bugün ve yarın olmak üzere 63 iç ve dış hat seferini daha iptal etti.

AKOM’un twitter hesabından yapılan açıklamada “Şiddetli lodos günboyu sürecek. Gece yağmur var” denildi.

İDO’nun internet sitesindeki açıklamaya göre, tüm iç hat deniz otobüsü seferleri şiddetli lodos nedeniyle iptal edildi.

Ayrıca dış hat seferlerinden 07.45 Yenikapı – Yalova hızlı feribotu, 14.30 Yalova-Kartal deniz otobüsü ve 18.30 Bandırma – Yenikapı hızlı feribot seferlerinin hava koşulları nedeniyle yapılmayacağı bildirildi.

BUDO’dan yapılan açıklamaya göre ise 07.00 Bursa (Mudanya) – İstanbul (Kabataş), 08.00 İstanbul (Kabataş) – Bursa (Mudanya), 09.00 Bursa (Mudanya) – İstanbul (Kabataş), 09.30 Armutlu (İhlas) – İstanbul (Kabataş), 10.45 İstanbul (Kabataş) – Bursa (Mudanya), 12.00 Bursa (Mudanya) – İstanbul (Kabataş) 12.30 İstanbul (Kabataş) – Bursa (Mudanya) deniz otobüsü seferleri iptal edildi.

Marmara Bölgesi’ni etkisi altına alan şiddetli lodos fırtınası hava yolu ulaşımını da etkiledi. THY bugün yaptığı bir açıklamayla dün iptal ettiği 37 sefere ek olarak bugün ve yarın olmak üzere 63 iç ve dış hat seferini daha iptal etti.

THY Basın Müşavirliğinden yapılan açıklamaya göre 11 Ocak’ta başlayan ve yarın akşam geç saatlere kadar devam edecek olan şiddetli lodos nedeniyle iç ve dış hatlarda bugün ve yarın olmak üzere 63 sefer daha iptal edildi. Böylece THY’nin 3 günlük lodos iptal bilançosu 100’e ulaştı.

THY tarafından yapılan açıklamada, ” 11-12 -13 Ocak 2016 tarihinde, İstanbul Atatürk Havalimanı’nda yaşanması beklenen kuvvetli fırtına şiddetindeki lodos nedeniyle, olası kapasite azaltılması doğrultusunda, aşağıdaki seferlerimiz iptal edilmiştir. Yolcularımız seyahatlerinden önce uçuşlarıyla ilgili son durumu 4440849 numaralı çağrı merkezinden öğrenmelerini rica ederiz.”

Haberler