İstanbul’da ünlü iş adamlarına FETÖ operasyonu! Tanıdık isimler

İstanbul’da ünlü iş adamlarına FETÖ operasyonu! Tanıdık isimler

İstanbul’da, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili soruşturma kapsamında örgütün mali yapılanmasına yönelik operasyon başlatıldı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, FETÖ’nün mali yapılanmasına yönelik başta Fatih, Şişli, Kağıthane, Pendik ve Şile ilçelerinde tespit edilen 100’e yakın adrese eş zamanlı operasyon gerçekleştirdi. Söz konusu ev ve iş yerlerinde arama yapan ekipler, bazı şüphelileri gözaltına aldı. Operasyon kapsamında arama çalışmalarının sürdüğü öğrenildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Başsavcı Vekili İsmail Uçar tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, 187 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

Soruşturmada adı geçen kişiler için; ‘Terör örgütünün finansmanı’, ‘Terör örgütüne üye olmak’ ve ‘terör örgütü kurmak ve yönetmek’ suçlarından gözaltı kararı verildi. Hakkında gözaltı verilen 187 kişilik listesinin bir numaralı isminin TUSKON Başkanı Rızanur Meral olduğu belirtildi. Aydınlı Grup, Eroğlu Holding ve Güllüoğlu Baklavaları’nda da arama yapılıyor. Güllüoğlu Baklavaları’nın sahipleri Faruk Güllüoğlu ve Nejat Güllüoğlu’nun da bulunduğu belirtildi. Aydınlı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Kavurmacı hakkında da gözaltı kararı alındı.

Haberler