İtalya yedek kadroyla sahaya çıkacak!

İtalya yedek kadroyla sahaya çıkacak!

Euro 2016’da D Grubu son maçında karılaştığımız Çek Cumhuriyetini 2-0 yenerek üst tura geçme şansını artıran A Milli Takımımızın üst tura çıkması için 2 takıma bel bağlamış durumda. Belçika-İsveç maçını Belçika kazandığı taktirde ve İtalya-İrlanda maçını İtalya kazanırsa üst tura çıkabiliyoruz. Ancak E Grubunda bu akşam saat 22.00’da oynancak olan olan İtalya-İrlanda maçına İtalya yedek kadroyla çıkmayı planlıyor.

Dün akşam A Milli Takım’ımızın karşılaştığı Çek Cumhuriyetini 2-0 yenerek D grubunda 3.olmayı garantiledik. Milli Takım’ın en iyi 4 üçüncüden biri olabilmesi için gerçekleşmesini beklememiz gereken senaryolar var. İlk senaryo, Macaristan’ın Portekiz’i yenmesi. Eğer bu senaryo gerçekleşmezse; E Grubunda olan İtalya’nın İrlanda’yı, Belçika’nın İsveç’i yenmesini bekleyeceğiz.

E Grubu’nu lider olarak bitirmeyi kesinleştiren İtalyan teknik adam Antonio Conte, bu akşamki İrlanda maçına yedek kadroyla çıkacaklarını açıkladı.

İdeal 11’den Sadece 3 Oyuncu Var

İtalya’nın kart sınırındaki oyuncuları Buffon, Chiellini, Bonucci, Thiago Motta, Eder ve De Rossi. Teknik adam Conte’nin bu futbolculardan sadece Bonucci’ye ilk 11’de yer vermesi bekleniyor.

Ancak teknik adamın İrlanda Cumhuriyeti karşısında muhtemel 11’den ilk 11 de maça başlayan sadece üç oyuncu bulunuyor; Bonucci, Barzagli ve Florenzi.

İtalya’nın bu akşam oynayacağı maçtaki muhtemel 11’i (3-5-2)

Sirigu, Barzagli, Bonucci, Ogbonna, De Sciglio, Florenzi, Thiago Motta, Sturaro, Bernardeschi, Zaza, Immobile.

Tek Tesellimiz, Savunma Hattının Değişmemesi

Üçlü savunma tarzını kullanan İtalya’nın en iyi 2 defans oyuncusunun muhtemel ilk 11 de olması, İtalya’nın en az 1 puan alacağı yönündeki tahminleri güçlendiriyor.

Ne Olursa Gruptan Çıkarız?

E Grubu: İtalya-İrlanda maçını İtalya, Belçika-İsveç maçınıda Belçika’nın kazanması gerekiyor.

F Grubu: Bu grubun bizi ilgilendiren maçı bu akşam saat 19.00’da karşılaşacak olan Macaristan-Portekiz’dir. Maçın kazananı Portekiz olduğu an gruptan çıkabiliriz.

Haberler