Kelebeğin Rüyası fragmanı yayında (Video)

Kelebeğin Rüyası fragmanı yayında (Video)

Yılmaz Erdoğan’ın yazıp yönettiği ve oynadığı, Kıvanç Tatlıtuğ, Belçim Bilgin ve Mert Fırat’ın başrollerinde olduğu Kelebeğin Rüyası fragmanı yayınlandı./ Kelebeğin Rüyası fragmanı yayında (Video)

Kelebeğin Rüyası fragmanYılmaz Erdoğan’ın yazıp yönettiği ve oynadığı, Kıvanç Tatlıtuğ, Belçim Bilgin ve Mert Fırat’ın başrollerinde olduğu Kelebeğin Rüyası fragmanı yayınlandı./ Kelebeğin Rüyası fragmanı yayında (Video)

Zonguldak ve İstanbul’da 4 ay süren çekimleri tamamlanan Kelebeğin Rüyası filminin fragmanı yayınlandı. Genç yaşta veremden ölen şairler Rüştü Onur ve Muzaffer Tayyip Uslu’nun yaşam hikayelerinin anlatıldığı Yılmaz Erdoğan’ın yeni filmi 22 Şubat’ta Türkiye ile birlikte Avrupa ve Ortadoğu’da seyirciyle buluşacak.

1941 yılının Türkiyesini, İkinci Dünya Savaşı dönemi ve mükellefiyet günlerini yansıtan filmde ayrıca iki genç şairin hayatla ve aşkla olan mücadeleleri de ele alınıyor. Kıvanç Tatlıtuğ, Belçim Bilgin, Mert Fırat, Zeynep Farah Abdullah ve Yılmaz Erdoğan’ın başrollerini paylaştığı Kelebeğin Rüyası’nda, Ahmet Mümtaz Taylan, Taner Birsel, Devrim Yakut, İpek Bilgin, Aksel Bonfil ve Servet Pandur da rol alıyor.

Kelebeğin Rüyası fragmanı yayında / Filmin konusu;

Rüştü Onur (Mert Fırat) ve Muzaffer Tayyip Uslu (Kıvanç Tatlıtuğ) Zonguldak’ta kendi hallerinde yaşayan ve çok da tanınmayan iki şairdir. Genç yaşlarına rağmen şiirleri oldukça etkileyici olan bu iki arkadaş, talihsizlik açısından da kader ortağı gibidirler. Çünkü ikisi de henüz hayatlarının baharında veremden yaşamlarını kaybederler.

Kelebeğin Rüyası Londra’da açılış filmi

Londra’nın önemli merkezlerinden Leicester Square’deki Odeon West End sinemasında düzenlenecek açılış gecesinde başrollerini Kıvanç Tatlıtuğ, Mert Fırat ve Belçim Bilgin’in paylaştığı, Yılmaz Erdoğan’ın yeni filmi ”Kelebeğin Rüyası”, Londra prömiyeri ile ilk kez izleyiciyle buluşacak.

Dağıtım Ödülü de veren festival, bu yıl 4’ncü kez Türk filmlerine İngiltere ve İrlanda’da vizyona girme olanağı sağlayacak. Ülke çapındaki sinemalarda dağıtımının yanı sıra dijital platformlarda yayınlanma olanağı sağlayan 30 bin sterlin değerindeki ”Golden Wings Digiturk Dijital Dağıtım Ödülü” için bu yıl 5 film yarışacak.

Kelebeğin Rüyası fragman / Video;

[media id=1979 width=610 height=340]

Haberler