Kemal Kılıçdaroğlu Kimdir? Video Biyografi

Kemal Kılıçdaroğlu Kimdir? Video Biyografi

Kemal Kılıçdaroğlu Kimdir? Deniz Baykal’ın CHP Genel Başkanlığı görevinden istifa etmesinin ardından, son günlerde en çok konuşulan isim Kemal Kılıçdaroğlu.

Deniz Baykal’ın CHP Genel Başkanlığı görevinden istifa etmesinin ardından, son günlerde en çok konuşulan isim Kemal Kılıçdaroğlu.

Peki siyasete hızlı bir giriş yapan ve yükselişini sürdüren Kemal Kılıçdaroğlu kimdir?

17 Aralık 1948’de Tunceli’nin Nazimiye ilçesinde doğan Kemal Kılıçdaroğlu, Tapu Memuru Kamer Bey ve ev hanımı Yemuş Hanım’ın yedi çocuğundan dördüncüsü. Kılıçdaroğlu ilk ve ortaöğrenimini Erciş, Tunceli, Genç, Elazığ gibi Anadolu’nun çeşitli yerlerinde yaptı.

Kılıçdaroğlu, 1971’de Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’nden mezun oldu. Lisans öğrenimini tamamladıktan sonra girdiği hesap uzman yardımcılığı sınavını kazandı ve Maliye Bakanlığı’nda göreve başladı. Daha sonra hesap uzmanı olan Kılıçdaroğlu, bir yıl Fransa’da kaldı.

SSK Zirvesinde

Kemal Kılıçdaroğlu hesap uzmanlığını 1983’e kadar sürdürdü ve aynı yıl Gelirler Genel Müdürlüğü’ne atandı. Burada önce daire başkanı olarak görev aldı, daha sonra aynı kurumun genel müdür yardımcılığını yaptı.

1991 yılında Bağ-Kur’da genel müdürlük yapan Kılıçdaroğlu, 1992 yılında da Sosyal Sigortalar Kurumu Genel Müdürlüğü’ne atandı. Kemal Kılıçdaroğlu, 1999’da kendi isteğiyle Sosyal Sigortalar Kurumu Genel Müdürlüğü’nden emekli oldu.

Siyaset Hayatı

Sosyal Sigortalar Kurumu’ndan ayrılan Kılıçdaroğlu, 18 Nisan 1999’daki seçimde DSP’den aday olmak istedi ancak listeye giremedi.

Vatandaşın Vergisini Koruma Derneği Başkanlığı’nı yaptığı sırada Deniz Baykal tarafından CHP’ye davet edildi. Türkiye Büyük Millet Meclisi 22. dönem için yapılan 3 Kasım 2002 Milletvekili Genel Seçimleri’yle Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul milletvekili olarak Meclis’e girdi.

Kılıçdaroğlu, Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcıları, Şaban Dişli ve Dengir Mir Mehmet Fırat’ı çeşitli yolsuzluk iddialarıyla suçladı. Dişli ve Fırat görevlerinden istifa etti. Kılıçdaroğlu, Almanya’nın Frankfurt kentinde görülen Deniz Feneri yolsuzluk davasının Türkiye ayağına ilişkin bazı belgeleri de gündeme taşıyarak dürüst siyaseti ile dikkat çekti.

Kemal Kılıçdaroğlu, 2009 Yerel Seçimleri’ne Cumhuriyet Halk Partisi’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak katıldı. Seçimi Kadir Topbaş’ın kazanmasına rağmen sonuç CHP’nin İstanbul’da uzun yıllar sonra aldığı en başarılı sonuç oldu.

Cumhuriyet Halk Partisi grup başkanvekili iken CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın 11 Mayıs 2010 tarihindeki istifası ile, 17 Mayıs 2010 tarihinde CHP Grup Başkanvekilliği’nden istifa ederek kurultayda aday olacağını açıkladı.

22 Mayıs 2010 tarihinde yapılan 33. Olağan CHP Kurultayı’nda, 1249 delegenin, 1200 delegenin imzasını alarak rekor kırdı ve tek aday olarak kurultaya gitti.

Mütevazı görünüşü ve yaşantısı sebebiyle parti içinde Bülent Ecevit’le kıyaslandı. Kılıçdaroğlu, soğukkanlı tavrı, sakin ve ikna edici konuşmaları nedeniyle, Hindistan’ın barışçıl, ruhani lideri Gandi ile de özdeşleştirildi.

Özel Hayatı

Kemal Kılıçdaroğlu Selvi Kılıçdaroğlu ile evli ve üç çocuk babasıdır.

Bir yıl Fransa’da görev yapan Kılıçdaroğlu’nun yabancı dili Fransızcadır.

Ailesi “Cebeligiller” diye tanınan Kılıçdaroğlu, Kureyşan aşiretine mensuptur.

Yaşadıkları köyde herkesin soyadı “Karabulut” olduğu için babası, soyadını “Kılıçdaroğlu” olarak değiştirdi.

Kılıçdaroğlu soyadının büyük dedelerinin eşkıya olarak bilinmesinden geldiği belirtildi.

2003, 2005 ve 2007 yıllarında verdiği mal bildirimlerini kamuoyuna açıklayan Kılıçdaroğlu’nun, Mart 2009 itibarıyla kendi üzerine 2 konut, 3 kooperatif hissesi ve toplam 2.733 TL değerinde 8 tablo kayıtlıdır.

[media id=444 width=610 height=340]

 • aycan çetin

  sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu CHP Genel Başkanlığına seçilmesi sebebi samimi ve içten duygularımla kutluyorum.Umarım başarılı olur.Aycan Çetin

 • levent İNAL

  Sayın KILIÇTAROGLUNU kutlarım biliyorum ki TÜRKİYE,nin ufkunu açacak bir lider Türkiyenin gözü aydın

 • Adnan ALTANLAR

  Sn.Kemal KILIÇDAROĞLU, CHP.Gn.Bşk.lığına seçilmenizden dolayı tebrik eder, başarılarınızın devamını dileriz

 • arzu acar

  sn.kılıçdaroğlu CHP Genel başkanlığınız hayırlı olsun umarım sizi BAŞBAKAN olarak gördüğümüz günler çok yakında gelir tekrar tebrik eder başarılarınızın devamını dilerim

 • kezban

  SAYIN KILIÇTAROĞLUNU YÜREKTEN DESTEKLİYOR,CHP YE YENİ BİR CERE KAZANDIRACAĞINA İNANIYORUZ.Benim gibi işçi ve emekçi kardeşlerimizin yanında olacağına güveniyoruz.Sana güvenen insanları mahcup etme lütfen sayın başkanım.Saygı ve sevgilerimle..

 • Rukiye Denişli

  Sn Kemal Kılıçdaroğlu’nu kutluyorum. Türkiyemizi aydınlık bir geleceğe taşıyacak lider olacağına inanıyorum. Başarılar.

 • tufan

  Allah akıl fikir versin millete…

 • metin özkan

  kemal bey gölge genelbaşkansın,kulanılıyorsun,dürüst olabilirsin ama türkiye yi idare edecek vasfın yok,son kullanma tarihin yakındır.demedi demeyin.

 • hasan karadenız

  sn kılıçdaroğlu düzgün bir insan fakat yönetimi tamamen değiştirmesi lazım özellikle sn önder sav yanında olduğu müddetçe asla oyumu alamaz..çok insan benim gibi düşünüyor.

 • Beste Nigar Tipici

  Büyük Türkiyemizin yarınlarının güzel bir şekilde inşa edilmesinde umarım CHP’nin yeni genel başkanınında degerli katkıları olur..Demokrasimizi daha da iyiye dogru geliştirmenizi ve aziz milletimize layık ”hakkın ve hukukun üstün oldugu” bir anayasa yapmanızı/katkıda bulunmanızı umuyoruz..Bu ümitle sayın Kemal Kılıçdaroğlunun genel başkanlıgını kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim…Ben; Kocaeli Üniversitesi-Mimarlık Ögrencisi- Beste Nigar Tipici

 • İRFAN KAMBUR

  metin bey spn kullanma tarıhi geçen birileri varsa oda akp ve onun yandaşlarıdır..bekle göreceksin kısa zamanda C H P gümbür gümbür geliyor.

 • Beste Nigar Tipici

  Büyük Türkiyemizin aydınlık yarınlarının güzel bir şekilde inşa edilmesinde umarım CHP’nin yeni genel başkanınında degerli katkıları olur..Demokrasimizi daha da iyiye dogru geliştirmenizi ve aziz milletimize layık ”hakkın ve hukukun üstün oldugu” bir anayasa yapmanızı/katkıda bulunmanızı umuyoruz..Bu ümitle sayın Kemal Kılıçdaroğlunun genel başkanlıgını kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim…Ben; Kocaeli Üniversitesi-Mimarlık Ögrencisi- Beste Nigar Tipici

 • hatice özdemir

  hatice özdemir sayın kemal kılıçdaroğlu sayın başbakanımıza recep bey demesini son derece saygısız buluyorum. makama saygı duyulması gerek herhangi birine hitap eder gibi konuşulmaz dereyi görmeden paçalarını erken sıvamasın

 • erol özen

  sayın kılıçtaroğlu chp genel başkanlığına seçilmenizi kutluyorum. okul idare başkanı gibi dosyalarla ortaya çıkarak türkiye yönetilemez.

 • garp ve şark

  metin özkan senin özgür iraden varmı dürüstlük yeterli ölçü değildlrde nedir acaba

 • mesut zorluer

  sayın kılıçtaroğlunu en içten dileklerimle kutlar;başarılar dilerim

 • K. İhsan

  öncelikle kendisine allh hidayet nasib etsin ben bu halka faydalı bir insan olduğuna inanmıyorum kendi genel başkanına kazık atmış bir insan halkımıza bir faysası alacağını sanmıyorum hayırlısı diye

 • yeşil

  bay keMAL bi gün allah nasip etmesin ülkenin başbakanı olursa ben saan saygı duyacağım çünkü türkiye cumhuriyeti başbakanı sıfatıyla oradasın olmayacağını biliyorum ama biz kürt halkı olarak seni desteklemiyoruz.biz huzurdan yanayız inşALLAH mesjını almışsındır.

 • bülent

  CHP için özlemini duyduğum kılıçdaroğlunun genel başkan seçilmesinden dolayı çok mutluyum tebrik eder başarılarının devamını diliyorum.

 • zeynep

  Herşeyin daha güzel olacağına inanıyorm yolunz acık olsn sayın kılıçdaroğlu.

 • NACİ ÖMEROĞLU

  Deniz Baykal der ki
  besle kargayı oysun gözün

 • kadir güzel

  önder SAF o partide olduğu sürece hiç bir cacık olmaz

 • salimen

  Chp için hayılı olur.İnsanımızı lütfen saf yerine koymasınlar.bana göre biraz fazlaca şişirilmiş bir balon.Oy artacağına azalır.Kapasite si olmayan biri.

 • Mahmut

  CHP’de kadife devrim oldu. Herkezin gözü aydın.
  Ek olarak CHP garip bir parti . Sosyal demokratta var, faşizan türk milliyetciside. + ile -‘nin toplamı ( eşit sayıda olduklarını düşünürsek bunların ) ne yapıp etmeli kendini değiştirmeli, inşaallah olur.

 • YÜKSEL

  kemel bey; çıkıpta iktidarı kötüleyeceğin yerde,chp iktidar olalabilirse ne yapacağını anlatta bu halkı inandırın. AKP üstüste iktidar neden oldu bunuda bir düşünün kemal beyyy..

 • sevgi

  oraya çıkmışsın akp e oy verenlere dil uzatıyosun.bende akp ye oy verdim ve bizim düşüncelerimizi yanıltamazsınız konuşmalarını onaylamıyorum kıskanmayın çalış sizinmde olur

 • ayşe

  Mecliste İnönü döneminde(galiba) kürtçe yemin edip,Türk bayrağı’nı yere indiren zihniyetin chp’de ne işi var?chp koridorlarında türkçe dışında dil duymak istemiyoruz,Atatürk türk’tü,chp iktidar için pkk’dan değil akp ve mhp’ye giden türk oylarına talip olsun

 • mehmed

  bir ülkede özgürlük başta olmak üzere kendine yetebilmek, eğitim ,yenilikçi olabilmek ve hayatın değişen koşullarına göre haraket etmek o ülkenin iradesinin mutlak kalıcılığının devamlılığının temel taşlarıdır… ülkemizin köklü partilerinde CHP deki değişim de bu uyumun bir parçası olarak kendini göstermiştir…eskinin geri pskolojik bataklığından kurtulup güvenmeyi seçebilmeyi sevmeyi bilebilmeliyiz yanlış varsa yanlış doğru ise doğru diyebilme yeteniğimizi gözden geçirebilmeliyiz.. genlerimizde asırlardır atamadığımız insan olma bilincini canavarlaştıran kalıplarımızı gözden geçirebilmeliyiz…KILIÇDAROĞLU bilinci ülkemize hayırlı olsun…

 • brk

  kılıçdaroğlu akpartiye dil uzatacağına ssk genel müdürü iken yolsuzluk yaptığın milletin parası için önce hesap ver. kılçdaroğlu millet artık uyanmış senin gibi basit siyasetçilere inanmıyor. AKPARTİ gümbür gümbür geliyor sen ne yaparsan yap bütün oylar değerli başbakanımız Sayın RECEP TAYYİP ERDOĞAN için umarım bu konuşmalarınla sadece kendini kandırdığının farkına varırsın senin gibi zihniyetler bu ülkeyi yönetemez sende ise hiçmi hiç kabiliyet yok sokak ağzı ile konuşan kılıçdaroğlundan bu ülkeye hayır gelirmi hiç……

 • mert63

  YALÇIN KÜÇÜK …?
  Ey CEHAPE Genel başkanı KILIÇDAROĞLU. yALÇIN KÜÇÜK HAKKINDA söylediklerinizi unutmadık ayrıca unutanlar varsa lütfen araştırsın ona göre yorum yapsın.

 • mert63

  editör yorumumu niye onaylamıyosunuz açıklama istiyorum kötü bişeymi yazdım.

 • Sevgi Aybek

  Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu yürekten kutluyorum.CHP Başkanlığına seçilmesi bile bazılarını huzursuz etmiş.Ne güzel.Sayın Kılıçdaroğlu’nun en az gözlüğünün camları kadar net ve şeffaf olduğunu görebiliyorum.O’na güvenim sonsuz.Başarılarla dolu bir siyaset yaşamı diliyorum.Hayırlı olsun.

 • abdullah koç “

  kılıçdaroğlunda liderlik vasıflarını göremiyorum .Zaten grup başkan vekili iken kariyerinin doruğunda idi. Boyundan büyük işlere kalkışıyor.

 • barış korkmaz malatya

  sayın kılıçtaroğlu türkiyenin kurtarıcısı olacak türkiyenin 2.atatürkü olcak halkın içinde olan birisi türkiyeyi bırakın sahibine o doğru olanı emin olun ki yapacaktır allah hayırlı etsin başarılar dilerim?

 • barış korkmaz malatya

  AKP AKP dediniz ekmege muhtac etti herkesi halen recep diyorsunuz türk halkının amacı ney ne yapmak istiyor bu halk yeter ya bu kadarda bencil olmayın türk halkının tek sucu inanmak inandınız ama neye inandıgınızı bilmiyorsunuz recep bey diyorki hem laik hemde müslüman olunmaz ama türkiyenin yönetilişi bu sekilde yapıyor recep bey demokrasi yi arac olarak kullananlardan birisi allah millete akıl fikir vere

 • ali veli

  kılıçdaroğlunu başbakan yapmazlar bu ülkeye. alevi ve kürt birinin tc’ye başbakan olabileceğini sanmıyorum bu halk çok önyargılı çünkü.

 • metin

  Kılıçdaroğlu, umarım villetin değerlerine zıt chp kabuğunun içinde dönüp durmazsın. Memlekete engel değil önünü açan, özgürlükleri savunan biri olur umarım. Ha ayrıca artık çete avukatlığından uzak siyaset dilerim.

 • YASAR

  yorumlara bakıyorumda boyle yorum yapanlardan bi cacık olmayacagı kesin yok kurt kokenli,yok huzurdan yana,yok akp ye oy vereni kotuluyo..once dinlemeyi sonra dinlediginizi anlamayı ogrenin orumcek kafalılar..bu ulke ancak 2.bir kemal le kurtuluşu gorur ve kurtaran yine chp olacaktır.

 • HIDIR ALTUN

  Sayın Kılıçdaroğlu genel başkanlığın hayırlı olsun gençlere ve kadın kollarına ağırlık vermelisin ikti,dar kadınlar ve gençlerle birlikte gelecektir basit halk anlatımıyla oylar size yönelecektir mahalle örgütlenmelerine ağırlık verin çok başarılı olacaksınız CHP klasik politbürodakiler gibi nasıl olsa bize verecek olanlar gene verir mantığını kaldrımanız lazım bu mantıktan dolyı size oy vermeyen çevremde 50 kişi var verebilecek kişiler bunların bir çoğu yürüteceğiniz politikalar pozitif duruş sayesinde gelecek oylardır bir halkın beklentilerini yüksek tutmayın yapılabilecek somut şeyleri vaat edin

 • cafer

  Hey gidi dünya nereye gidiyor eskiden bizim orada kadınlar ufak çocuklara kızarken eşkiyanın çocuğu derlerdi ve bu ağır bir hakaretti ama görüyorumki bugün bu durum övünülecek birşey olmuş!!! Ulu önderimiz Atatürkün kurmuş olduğu bi partiye eşkiyanın torunu şimdi genel başkan oldu hayırlı olmasın Allah kabul etmesin sizde övünün eşkiyanın torunuyla

 • ali rıza aydınlı

  kardeşim adamın mesleği HESAP UZMANLIĞI kim bilir nezamandır bu günün hesabını yapıyorr.bu kaset olayı çıkmasaydı ne baykal istifa ederdi nede kılıçdaroğlu karşısına rakip olarak çıkabilirdi.daha önce çıkanların durumu ortada.çok iyi bir hesap uzmanı olduğunu belli etti tencereyi kapağına uydurdu olan baykala oldu.

 • ahmet

  vatanımıza ve milletimize hayırlı olsun.

 • abidin gündoğan

  yazılan yaziları okudum kimse gocunmasın kemal kılıçdaroğlu çok çok dürüst ve şerefli insandır asıl eşkiyalar ülkeyi soyanlardır bütün türkiye görecek neler yapacagını o zaman çok pişman olacaklar ve utançından yerin dibine girecekler böyle bir lidere laf atmak ne hattinize allah sizlere akıl fikir versin

 • Münevver

  Sayın Kılıçdaroğlu herşeyin daha iyi olacağına inanıyor samimi duygularımla kutluyorum. Yolunuz açık olsun..

 • ismail

  sayın genel baskanımıza bu uzun yolda basarılar dilerm ona laf uzatmaya yeltenenleride esefle kınarım..

 • ali

  kemal kılıçdar oğlunun 1992 de ssk nın başına geçmesiyle ssk türkiyenin kara deliği haline gelişti 2002 öncesinde memurlarının maaşını dahi veremeyen bir ülkenin hazinesi 2010 yılında doldu taşıyo borçlar veriliyo IMF den borç alınmıyo bu durum tabiki kılıçdar oğlu gibilerinin iştahını kabartıyo medyanın pompalamasıyla dürüst edebiyatıyla chp nin başına gelmesi türkiye ye başbakan olacağı anlamına gelmiyo bu millet chp zihniyetini biliyo artık türk halkının oyları ile ikdidar olmazlar ama bir takım çevrelerin oyunu ile veya başka bir ülkeden seçmen ithal ederlerse belki

 • ali

  hesap uzmanlığı ssk yı nasıl batırdığından belli değilmi sonra bir eşkiyanın torunundan atatürk ün kurduğu cumhuriyete başbakan olurmu barış korkmaz a cevap(elbetteki demokrasi insanların daha huzurlu olmaları için kullanılan bir araçtır çünkü aslolan insandır)ETÖ nün avukatlığını yapanlara vatanını sevenlerin prim vermeyeceği açık kılıçdar oğlunun kazara başbakan olmasıyla emin olun ETÖ cüler kurtulur ülke batar,

 • mustafa altundal

  baskanım koyu bir solcu olarak size yeni baskanlıgınızda basarılar dilerim insallah halkın sesine kulak verirsin

 • hakan yıldırım

  oy vermeye başladığımdan bu zamana kadar her ne kadar şahsını sevmesemde deniz baykal yönetimindeki CHP ye oy verdim ama gelecek seçim ve seçimlerde gayet gönül rahatlığı ile oyumu vermeye dewam edeceğim … sayın KILIÇDAROĞLU’ na başarılar diliyorum …

 • Semra AKKAVAK

  Sn. kemal KILIÇDAROĞLU’nu destekliyor ve iyi bir lider olduğuna inanıyorum. En azından Türkiye’nin satlmasına engel olacak bir lider olduğuna inanıyoru..

 • alev

  CHP’ye taze bir kan geldi. seninle biraz daha güçleneceğiz ve hep yanında olacağız

 • Ahmet Ali

  Sayın KILIÇTAROĞLU’nu yürekten tebrik ediyorum. Hiç göremediğimiz CHP iktidarını inşallah bize o yaşatır.

 • naz

  sayın kemal kılıçdaroğlunu yürekten destekliyorum.Ecevitten sonra en dürüst siyasetçi yok gravatsız çıkmış yok recep bey demiş bunlar hiç bişey değil siz kasımpaşa kabadayısı recep tayip erdoğanın konuşmalarını ne çabuk unuttunuz.hatırlatırım.saygılarımla

 • murat

  sayın ayşe hanımlar atatürke giden yok akp mhp den geçmez aksine irtica ve ırkçılıgı körükleyen zihniyetler ülkenin aydınlık gelenegini savunamaz bilgin kıt senin onlardan beslenipte kemalleri farklı kefelere koyup çamur atma chp inanç ve ırkların partisi degil türkiye halkının mozaiklerinin dışa vurumudur sen hangi zihniyetten bahsediyosun hangi zihniyeti savunuyormuşuz sen ne konuştugunu bilmiyorsun sizin gibi cahiller yüzünden ilerleme yakalayamıyoruz zaten saçma sapan yorumlarla buraları meşgul etmeyin örümcek kafanızı kendinize saklayınız kemal kılıçdaroglunu sonuna kadar destekliyoruz ülkeyi türk kürt alevi sunni diye ayırıpta germeyin

 • murat

  türkiye hepimizin biz bu ülkeyi türküyle kürdüyle alevisiyle sunnisiyle vs birçok insanımızla beraber omuz omuza kurduk hepimiz bedeller ödedik türkiyede artık hırsızlar soyguncular ülkeyi karanlıga götürenlerden hesap sorulmalıdır hepimiz kardeşiz ayrılamayız et ve kemik gibiyiz buralarda şu türktü şu alevidi şu kürttü diyerek insanları karalamaya ayırmaya çalışmayınız bazı insanlar galiba haylen bazı şeyleri kabullenemiyolar bize dürüst adam lazım bu ülkeye dogru bir adam lazım bizden oldugunu söleyipte bizi arkadan vuranlar lazım degil

 • elif

  SAYIN KEMAL KILIÇDAROĞLU CHP GENEL BAŞKANLIĞINA SEÇİLMESİ SEBEBİ SAMİMİ VE İÇTEN DUYGULARIMLA KUTLUYORUM.UMARIM BAŞARILI OLUR.ELİF YILMAZ

 • ali seyhan

  sayın deniz baykal a yapılan çirkin komplodan sonra sayın kılıçdaroğlu nun CHP genel başkanı olmasını memnuniyetle karşılıyorum.Başarılar diliyorum.

 • AYFER

  SAYIN KILIÇDAROĞLU BAŞKANLIĞINIZ CHP VE CHPYİ DESTEKLEYENLER İÇİN HAYIRLI OLSUN UMARIM TÜRKİYENİN SON YILLARDA BOZULMUŞ DÜZENİNİ SİZ BAŞARIYLA HALLEDERSİNİZ İNŞALLAH SİZİ TEK BAŞINIZA İKTİDAR OLARAK GÖRÜRÜZ TEBRİKLER SAYGILARIMLA….

 • sezai

  CHP genel başkanı olması nedeniyle sayın KEMAL KILIÇDAROĞLU nu kutlar yeni görevinde başarılar dilerim….

 • murat yapici

  sayın kemal kılışdaroğlu chp genel başkanlıgına secılmenıze cok sevındın gorevınızde başarılar dilerim saygilarimla

 • ahmet63

  size iki kelime yeter kemalin ve doğanın bolonu nu önümüzdeki secimde nasıl patladacığız göreceksiniz ak partim yine tek başına gelecek eşkıyaya söyleyin onun sonuda baykalcık gibi olmasın çünkü sav onuda bitirir

 • ahmet63

  yok gandimiş yok kemal miş daha neler benim diyeceğim şudur bu kemoşdan bi cacık olmaz yazik boşuna doğanın i olmuş birde dürüslükden bahsediyor sizin hangi işiniz dürüst söyleyinde bilelim ancak ekö avukatlığını yaparzınız

 • Ersin Girgin

  Adam dürüst olabilir adamı Ecevit gibi kullanmak istiyorlar bu kadar çok şeyi vaat(insanları umutlandırma) eden birisi dediklerini yapmayınca(geçmiştekiler gibi) o zaman insanda onarılmaz bir umut hasarına yol açıp insanı mutsuzluğa sevk ediyor.Etrafındakiler CHP ve Atatürk’ü kullanarak zamanında nüfus sahibi olanlardı şimdilerde ise nüfuslarını kaybetmelerinden dolayı kurguyu yapıp adama etrafa iftiralar attırıp dürüstlük abidesi yapıp onun sayesinde eski güçlerine kavuşma çabasındalar bu yüzden de ona bol bol vaat sallatıyorlar.Ben şahsen dediklerini yapabileceğini düşünmüyorum.Geçmişte de gördük onun gibi bağıranları ülkeyi ekonomik krize boğdular. Ev araba anahtarı vaat ettiler kendilerine milyon dolarlık evler ve arabalar yatlar, katlar alıp sözlerini unuttular. Değişen hiçbir şey olmayacak çok konuşan çok yalan söyler çok şey vaat eden hiçbir şey yapmaz. 1991 yılında Bağkur’un en tepesinde 1992 yılından 1999 yılına kadar SSK’nın en tepesindeyken SSK’yı bataktan kurtaramayan(daha çok batıran) birinden ülkenin başına geçip ülkeyi iyice batırmasına yol açacaklar iyice bir düşünsün derim…Son pişmanlık fayda etmez

 • umut

  Arkadaslar siz delirdiniz mi bu adamdan bisey olmaz neden derseniz ben agrinin patnos ilcesindenim kemal kilicdar oglunun babasi eski patnos tapu ve kadostro muduruydu rusvetin basiydi benim amacim kimsenin siyasi gurusune leke atmak degil tayyip erdogan cok guze bisey suyledi TENEKEYI ALTIN SUYUNA BATIRSAN TENEKE YINE TENEKEDIR gercektende oyle…

 • nihat kala

  sayın başkanım sizi sonsuz destekliyoruz.saygılarımızla.

 • DOĞAN ÜNER

  başarılar tebrikler benim abim çankaya belediyesinde çalıyor ben side manavgat FUNDGRUBE TOUR çalıyorum from ELAZIĞ NERGEK MEZRASI

 • yağmur

  sy Kılıçdaroğlunu elştiren kürt kardeşim ve diğerleri .sizi bu kadar korkutan sanırım bu kılıçdaroğlu davasının ciddi olması doğru siz belki bilmezsiniz dürüstüğü ama sizin başınızdakilerden dürüst olup sizi alt etceğini bilmeniz mi?sanırım istanbul ve ankara daki oyartışından haeriniz yok anketlere göre.bence paçayı siz sıvamıştınız şimdi indiryorsunuz tüm sorun ıslanıcaksınız biraz aklınız başınıza gelicek

 • Hakan

  Arkadaşlar bende çok dikkatli ve titiz şekilde yorumları okudum.ve herkesin fikirlerine saygı duyuyorum ben türkiyenin başbakanı ahmet mehmet olsun yada olacak kişileri ve olan kişileri burda eleştirmekte istemiyorum kemal kılıçdaroğlunun şu ana kadar hem istanbul hem chpnin başkanı olduğundan beri kendisinden duyduklarım yolsuzlukları önleyecem işsizliği çözecem filan değil bu sorunları ilkokula giden kişi biliyor bize bu ülkede devamlı bunları söyleyeceğine nasıl çözeceğini anlat projelerin neler bunlardan bahset aslında çoğu insan bunu bekliyordur sayın kılıçdaroğlundan bu ülke dosyaları çıkartmakla yönetilmez dosyaların hepsini çıkarttın yolsuzlukların hepsini yok ettin denetim sağladın sonrasında ne olacak bu ülkeyi daha üst düzey bir duruma nasıl getireceksin tamam tayip bu ülkeyi yönetemiyor yada bahçeli farkın ne efendilik sadece bir ülkeyi yönetmeye yetmez

 • karhx006

  Kemal kılıçdaroğlu sadece piyon kurultaya ve seçime çok az bir zaman kala böyle bir şey oluyorsa ben burda iki kere düşünürüm kılıçdaroğlu efendi bir kişi olabilir ama liderlik vasfı tutuğunu kopartacak kişiliği yok ve bu ülkede bu şekilde yönetilmez seni nasıl bu olayda başa getirdilerse bu ülkeyide sana yönettiriler hakan arkadaşımın dediği gibi ben işsiz bir gencim bana nasıl iş sağlayacaksın

 • DERSİMLİ 62

  BEN KENDİSİNİ ÇOK SEVİYORUM.GAYET TERBİYELİ VE HALKTAN BİR İNSAN ŞUAN 15 YAŞINDAYIM.NE YAZIKKİ OY VEREMİYORUM AMA İLERİDE OYUMU SN.KILIÇDAROĞULUNA VERMEYİ DÜŞÜNÜYORUM.TÜRKİYE İÇİNDE BÖYLE DÜZGÜN VE HOŞGÖÜRÜLÜ BİR İNSANIN İYİ OLACAĞINA İNANIYORUM VE BAŞARILARININ DEVAMINI DİLİYORUM.İNŞALLAH RECEP BEYİN KOLTUĞUNDADA GÖRÜRÜZ KENDİSİNİ…

 • muaf

  Her şey o kadar hızlı gelişti ki, kimse ne olduğunu anlayamadı.Anlamış gibi görünenler anladı mı ki?. Olup bitenler mi? :Herkes gönlünden geçeni söyleyip yorumluyor. Gerçekçi olalım, ne zaman hazırlandnız,o kadar hızlı oldu ki. Bilinen teknolojiden de hızlı.YENİ TEKLİF EDİLEN HIZ SINIRINDAN DA HIZLI. Radar kontrol can kurtarır, eeeee ! bir yere toslarsa. tIrNaK iÇiNdE kabahat kimin olacak

 • özgür çelik

  kemal kılıçdar oğlu cehepede değil türkiyede özlem duyulan bi siyasetçi halk özlemine kavuştu geriye kalan önder savı diskalife etmek bizler halk olarak kemal kılıçdar oğlunu istedik önder sav bi devrimyaptı evet kemal kılıçdar oğlunu başkan olması için ikna etti ama gitsin o bizim başbakanımız olacak yolu açık olsun

 • cengiz

  Türk milleti, basının pompalamasıyla KILIÇTAROĞLUNU bu ülkenin başına getirmez. Artık o dönenler tarih oldu, bunu bilesiniz.

 • cesur

  kimi uytuyor bu kılıçtaroğlu kime hizmet ediyor acaba kemal sunalın zübük filmine benziyor bu

 • nevin

  kılıçtaroglu senin senin genelbaşkan olman hiçbir işe yaramayacak seçimde sende sandıga gömüleceksin bundan kurtuluşun yok senin bu ülkeye BAŞBAKAN OLMAN İMKANSIZ BUNA ASLA YAKIŞMAZSIN

 • ozcan

  vatan millete C H P ey hayırlı olsun en hayırlısı neyse o olsun

 • aynur aydın kırac

  kılıctar oğlu ancak bu güzel ülkeye sahip çıkar bende ğureyşan ocağındanım bizde yalan olmaz sonuna kadar yanındayız allah yolunu açık etsin

 • aynur aydın kırac

  bende ğureyşan ocağındanım sonuna kadar yanındayız allah yolunu açık etsin

 • Bayburtlu

  Alevi maskesi altına gizlenmiş Ermeni vatandaşlarımızı kutluyorum, bundan sonra anamuhalefet tamamen sizin kontrolünüzde…

 • mustafa

  chp genel baskanı oldugunuzda cok mutlu olduk aılecek sizi cok seviyoruz basarılar…:

 • hasan

  SAYIN KILIÇTAROĞLU ÇOK DÜZGÜN BİR SİYASET İZLİYORSUNUZ AMA MALESEF AYRIMCILIK YAPIYORSUNUZ İYİ BİR CEHEPELİYİM AMA ALEVİ DEİLİM SİZLERDE GÖRDÜĞÜM KADARIYLA ALEVİ VADANDAŞLARIMIZA ÇOK YAKINSINIZ ACABA SİZİ İKTİDARA TAŞIYACAK OLAN ALEVİ KESİMİMİDİR? AYRIMCILIK YAPMAYALIM BEN BİR CHP Lİ OLARAK BU TAVRINIZDAN DOLAYI SİZE VE TEŞGİLATINIZA KÜSKÜN VE KIRGIN OLDUĞUMU BELİRTMEK İSTERİM UMARIM BU TAVRINIZI DÜZELTÜR VE BENİM GİBİ CHP Lİ OLAN SEÇMENİNİZİ DİKKATE ALIR VE İLERKİ SİYASET YAŞANTINIZDA BUNA GÖRE BİR TAVIR ALIRSINIZ.. ESKİ HADEP MİLLET VEKİLLERİNİN MEJLİSDE BU DENLİ SÖZ SAHİBİ OLMALARI ÖZELLİKLE TERÖRÜN PATLAK VERDİĞİ BU DÖNEMDE MEJLİS ORTMINDA CİRİT ATACASINA SÖZ SAHİBİ OLMALARINA KARŞILIK SUSMANIZI AKSİNE DAHA SERT BİR TAVIR ALMANIZI SİZDEN BEKLERİM. BAŞBAKANA ÇATTIĞINIZIN ÇEYREĞİNİ VATAN HAYİNLERİNE GÖSTERMENİZİ SİZDEN BEKLERİM. LÜTFEN BU ELEŞTİRİLERİMİ DİKKATE ALINIZ. TEŞEKKÜR EDER BAŞARILAR DİLERİM…

 • serkan

  dosyacı paşanız hayırlı olsun chp

 • şenol önal

  şahsi kanaatimce sayın kılıçdaroğlu yüz yılda bir gelen fırsattır bence vatana millete hayırlı olsun…

 • Yunus Recai Taş

  Türkiye nin yüzde 47 oyunu alarak Halkın Seçimiyle Başbakan Olan SayınRecep Tayip ERDOĞAN a saygısızlık eden kemal kılıçtaroğlu ve onun gibiler,kime hakaret ettiğinizi biliyormusunuz..!!Oyunu Dİlendiğiniz Halka Hakaret ediyorsunuz HALKAAA..

 • iskoçyalı

  TEMİZ SİYAYETÇİ DÜRÜST POLİTİKACI VESAİRE ——BÜYÜK SÖLER BOL VAAT YAPTIĞI 12 EYLÜL ÖNCESİ SİYASETÇİLERİNİ TAKLİT ETMEK OY ALMAK İÇİN HERŞEYİ VAAT EDİYOR KİM NERDE NE YAPMIŞ ONUNPEŞİNDE ——- SORUYORUM DENİZ BAYKALIN YAŞADIĞI OLAYDAN KİM KARLI ÇIKTI DÜŞÜNÜN

 • iskoçyalı

  YUNUS RECAİ TAŞADA KATILIYORUM

 • seymen

  Bencede allah size akil fikir versin ,allah gozunuzu acsin,besle …. oysun gozunu demis abinin birisi haklidir bence,ve kilicdaroglu kendi fikirleriyle hareket etmiyor baskalarinin dediklerini yapiyor? bizim halkimiza hersey layiktir

 • bestami

  bana göre inandırıcı yönü yok çünkü diyo başörtülülülerin önünü açagım diyor sonra vaz geciyor nasıl oy verim bu adama şimdiden dalga geçiyor vatandaşla milet yutmaz

 • mete kılıçkap

  kılıçdar oğlu seninle gurur duyorum hayatımda hiç siyasete yakın olmadım ama hep solu kendime yakın buldum senin siyasette rol almanla kendimin siyasete yakın olmasını düşündüm bügünden itibaren c.h.p li olmaya karar verdim senin gibi dürüst onurlu bir insana oy vermekten gurur duyacam ve senin zaferini başarıyla bitirmen için elimden gelen her türlü imkanları kullanacağıma söz veriyorum.bu sahtekar ve dinsömürücelerinin bir an önce bu ülkeden ellerini çekmesini istiyorum benim dinim kutsaldır ticaretini yapmalarına müsaade edemem onun için senin savaşının içinde olacam.mete kılıçkap

 • merve

  henüz 19 yaşındayım siyasetle bu sene ilgilenmeye başladım ve kemal kılıçtaroğlunun düüncelrini samimi buluyorum ve onu yürekten destekliyorum…

 • mustafa sarıcan

  Genel başkanım,emkli öğretmenim Edirne’den sevgiler başarınız,başarımız olacaktır.edirne il delegesiyim.çalışmalarınız güven verdiği herkesçe taktir ediliyorsunuz.her partiden olan üyelerden alkış alıyor destek tam.edirne aday adayı olan recep gürkan’ı yanızda görmek istiyor. gece gündüz sizin için çalışıyorum.ilride’sağlıklı toplu yetiştirme projesi’ için görüşmek istiyorum.saygılar GENEL BAŞKANIM.

 • Ramazan Erkan

  sayın genel başkanım baykalın yüzünden yıllarca partıden uzak kaldık sızın gelmanizle birlıkte sizinle olacağiz dürüst kışılerle çalışıp başarılı olmalıyız sayın başkanım sızden ricamiz hırsızlıklara dür demeniz ve issiz insanların issizlıklerıne careler bulunmasıdır ve issiz insanlarında devlet güvencesinde sigortalı edilmesıdır..bu milletın paraları calınmasa bunu yapmak hiç bırşey değildır.

 • semih

  bölücü terör örgütüne sayın diyen askere kelle diyen çiftiçiye ananıda al git diyen ülkeyi 1 milyar euro ya satan bu adamdan daha ne bekliosunuz ey akpliler hala kılıçdaroğluna laf edionuz yazıklar olsun

 • nefarkederki

  bir hafta evvel adıyaman kahta menzilden geliyordum bingöl pilimur tunçelinden erzincan bölgesine geçtim
  çaymolası verdim gureşanlı evliyeyı anlatan birinden dinleyince çok etkilendim
  gureşan sır olmuş biri gureşlilerde çok islami bilgileri olan bir kavim
  yani iyi insanlar kısacası vessalam
  tam türk
  cünkü türk bayragı atatürk posteri tüm evlerinde var

 • salman

  sn.kılıçdaroglu dürüst bir insan olabilir ama arkasında gölge insanlar oldugu sürece(önder sav)gibi dürüstlügünüzede,zarar verir.

 • mustafa aldemir

  gelecegin başbakanı dürüst liderkemal bey

 • emirköksal

  arkadaslar ınanınkı yoldan gecen bırını baskan yapsanız bundan fazla oy olırdınız)))))))))))))))))))))))))))))))))))))

 • kadir

  bence kemal beyin ssk yı yönettiği gibi türkiyeyi yönetecek ise o zaman vay türkiyenin haline ama şu gercek chp bu gidişle mustafa sarıgül ün dediği gibi seksen sene sonra iktidar olabilir bende belki iktidar olabilir diyorum

 • zayfakr

  sskdan kendi isteğiylemi emekli oldu hahh adamı güldürmeyin be,, devlet tarafından açılan davaları ne çabuk unuttunus o günlerde yolsuzluk yapıp türk tarihinde ilk kez onun döneminde bu kadar büyük bir zarara hiç bir kurum uğramamıştır, kendi isteiğle olmuş muş. daha ne kadar ört bas edeceksiniz bakalım bunların üsütünü..

 • zayfakr

  BİRDE HESAP UZMANIYMIŞ, DOĞRU TAM BİR CAMKİROZ KİRLİ ÇAMAŞIRLARI DÖKÜLDÜ BENİM HALKIM AYAKTA UYUYO FARKINDA DEĞİL, BU ADAM BİR MASON AJANI TIPKI BAYKAL GİBİ..!!!

 • AKIN BİRCAN

  TEK KEKİMEYLE SÜPERSİNİZ SN.KILIÇTAROĞLU BAŞARILAR

 • zakir derin

  bölle taklitci birsiyaci olmaz rahmetli eceviti taklit ediyor ama beceremiyor

 • kerem

  bu adam hep yolsuzluklardan bahsediyorda neden yargıda hesaplaşmıyor ilk önce kendini haklasın ssk yedi diyorlar bu konuda hic açıklama yapmıyor deniz baykalın tırnağı olamaz siyaseti de yalan kendide yalan

 • ÖMER DOGAN

  sayın genelbaşkanıma başarılar diler rte den hesap soracağına inanıyor chp ikdidara hep birlikte taşıyacağımıza inanıyorum saygılar

 • mehmet gokcek

  tertemız bı turkıye we tertemız bı CUMHURIYET HALK PARTISI ıcın…

 • hacer tetikel

  birak artik recep bey,recep bey diye konusmayi birazda kendi fikirlerini ve düsüncelerini konus.kemal efendiiiiii.

 • serkan

  kemel kılıçtar oglu başbakan olsun 3 ay sonra erken seçim olmazsa bende hiç birşey bilmiyorum lafla peynir ekmek gemisi yürümez bu adam ssk genel müdürü iken hastenelerde hizmet durma noktasına gelmiş ve devleti trilyonlarca zarara sokmuştur. dersimli bi genç recep beyin koltugunda gormek isterim demiş dikkat etsinde recep bey o koltuktayken oturmasın kemal bey

 • mustafa patlar

  tebrikler sain kılıçdaroğlu 68 kuşağını galiba siz canlandıracak sınız inan ki canla başla yanınızdayız bu yoz zihniyetten kurtulalım başarılar saygılarımla

 • mustafa

  basiretsiz
  ona buna laf atmakla memleket yönetilmez
  hep aynı statükoya bağlı halktan kopuk
  olmaz bundan adam

 • Barış Davulcu

  ne alaka ya.kemal kılıçdaroğlu türkiye cumhuriyetinin 1 numaralı düşmanı şeyh sait’in torunudur.kürt alevi’sidir.chp gibi türkiye’nin en büyük partilerden birisini ele geçirmiştir.allah biz türklerin yardımcısı olsun.içten içe herşeyimizi alıyorlar.fakat biz farkında değiliz.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.kusura bakma atam emanetine sahip çıkamadık.

 • chp

  SAYIN KILIÇDAROĞLU SİZİ TEBRİK EDİYOR BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLİYORUM TEK KURTULUŞUMUZ SİZSİNİZ KURTARIN BİZİ BU TÜRKİYE Yİ SATIP PARÇALAYAN AKP BELASINDAN

 • rahmi soma

  Kılıdaroğlu etnik kimliğiyle barışık olmayan biri.14 yaşındaki oğlu okul zamanı başka bir ilde nasıl SSK lı oluyor?Dürüstlük icraatla olur.

 • ahmet

  tufan sana galiba allah hiç akıl vermemiş….

 • MaRDiNLİ

  KEMAL KILIÇDAROĞLU BİZDEN DEĞİLMİ YAW YANİ “KÜRT DEĞİLMİ“????

 • mehmet

  benim sorum kemalbeye görevinde başarılar dilerim ama kamelbey size sadece şunusoruyorum neden türkiyenin önünü tıkıyorsunuz şuanki parti görüşünüzün şuan ki türkiye cümhuriyetile bağdaşmıyor bunu senin şah sındabiliyor bence ama birsiyasi yolacıktın onun içn devam diyorsun ama biryere varacağını zannetmiyorum ben gercekten sizin kaybol manıza üzülüyorumben ce bunların başka acık laması yok size başarılar

 • veysel kartal

  seni o kadar seviyor ve taktir ediyor gönülden desdekliyoruz oylarımız hayır

 • veysel kartal

  BARIŞ DAVULCU’NUN 4.9.2010 TARİHLİ YAZISINA CEVAP:
  Hernekadar adınız Barış olsa da barışçı düşünmüyorsunuz.Hala sizin gibi geri zihniyetli,ayrımcı ve Atatürkçü değil tam bir Atatürk düşmanı insanların olması çok üzücü. Atatürk ilkelerine sahip çıkan ve hiçbir zaman ayrımcılığı savunmayan aleviler hakkında böyle bir ayrımda bulunmanızdan dolayı sizi kınıyorum. Atatürk’ün eşitlik ve ulusçuluk ilkelerini gerçekten benimsiyor olsaydınız bunları söylemezdiniz. Asıl biz söylüyoruz:NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!!!

 • turgay

  okadar mütevazi bir hayatı soğuk kanlı bir tavrı varki ssk batırdı yüzü bile kızarmadı ssk ya terör örgütü mensuplarını doldurdu yüzün üstünde utanmadı göztepe hastanesinin tadilatını teklifin 6 katına yaptırdı ALLAH tan korkmadı 2,5 dolar olan step leri 2400 dolardan aldı islah olmadı ona teşekkürlerniz ve sevgilerinizden dolayı sizi çok seviyor ve teşekkür ediyorum

 • turgay

  sevgili kardeşlerim ve bunlardan haberim yok diyen bir liderin ülkesinden ne haberi olacak

 • turgay

  sevgili tufan kardeşim amin diyorum

 • turgay

  by kemal seni seviyor ve hep arkandan destekliyoruz

 • Deniz Demircan

  yahu neden bu adamın KÜRT , ALEVİ VE annesinin ermeni olduğunu saklıyorlar bir sakıncamı görüyorlar.

 • veysel kartal

  turgay bizde seni seviyor.arkandanda biz seni destekliyoruz.

 • hamdi

  gürsel tekin olmasa

 • mümin gökalp

  hep Atatürk’ü kullanıp onunla siyaset yapmaya calışıyorlar

 • mert ulu

  adama sormazlarmı ssk da iken kurumu 2 milyar lira (iki tirilyon) zarar ettiren bir kişi devletin başına gecse acaba devleti ne kadar zarara ugratır?

 • müslüm eraydın

  gandi kemal

 • müslüm eraydın

  en büyük başkan gandi kemal

 • muzeyyen sağlam

  sayın genel başkanım manisa da daha önceleri merekez atamasıyle gelen millet vekileri manisa ya yarar sağlamadığı ve bu taleb manisa chp tabanının isteğidir.saygılar

 • mustafa kızılkaya

  HAYATIMDA GÖRDÜĞÜM EN KÖTÜ SİYASİ PARTİ LİDERİ.

 • memetali

  sayın kılıçtar oğlunun genel başkan olup olmaması onemli değil önemli olan chpnin zihniyetidir.sskyi zarara uğratan biri bu ülkeye ne verir.malumunuz.chp ninde geçmişi parlak değil bu ülkede hiçbir yatırımı yok zira zeytin yaağ kuyrukları ve karne ile alınan sıralar hariç.chp kemal kılıçtar olunu getirmekle dış görünüşü değiştirmiştir.zira zihniyet hep aynıdır.

 • nurettin

  mukebel bir öz geçmişi var kelimenı tekanla super bir insan dır çekmiş ve görmuş bir insandır

 • rıza

  sayın kemalkılaçdaroglu gıbı ınsan daha gelmez seçimlerde inşallah türkiyeyi tayib erdogandan kurtarcaz

 • cem yağmur

  sn kılıçdaroğluna başarılar dilerim inşallah başbakan olarak görürüz kendisini

 • doğuş

  herkezin düşünce farkı olabilir ama haksız yere daha başbakan olmamış bir insana yapamazsın demesi o insanın kör olması demekdir ölünce insan uyanır deniliyo bu dünyada ki körler nasıl uyanıcak anlamış deyilim.

 • doğuş

  bende akp verdim bunca zaman artık.ne alır bilmem.

 • RAMADAN KARABAŞ

  SENİ ÇOK SEVİYORUZ SEÇİMLERDEN BAŞARILI BİR ŞEKİLDE ÇIKACAGINI BİLİYORUM BORNOVA ATATÜRK MH CHP SEÇİM BÜROSUNDA SİZİ DESTEKLEMEK İÇİN BÜTÜN GÜCÜMÜZLE ÇALIŞIYORUZ CHP NİN BİRİNCİ PARTİ OLARAK ÇIKACAGINA GÖNÜLDEN İNANIYORUM İZMİRDEN SEVGİLERLE YENİ DÖNEM BAŞBAKANIMIZA BAŞARILAR DİLİYORUM HALK ADAMINA SEVGİLERLE

 • RAMADAN KARABAŞ

  SAYIN KILÇTAROĞLUNA CANI GÖNÜLDEN BAŞARILAR DİLER YENİ DÖNEM TÜRKİYENİN BAŞBAKANIDIR BORNAVA ATATÜRK MH İZMİR

 • RAMADAN KARABAŞ

  SAYIN KILIÇTAR OGLU SÖZÜNÜN ERİDİR ONU BÜTÜN TÜRKİYE SEVİYOR DÜRÜS POLİTİKACIDIR SEVGİLERLE İZMİR BORNAVA ATATÜRK MH SEÇİM BÜROSU GÖNÜLLÜ ÇALIŞANI RAMADAN KARABAŞ SEN ÖNÜMÜZDEKİDÖNEMİN BAŞBAKANISIN HAYIRLI OLSUN BUNA İNANARAK SÖYLÜYORUM

 • RAMADAN KARABAŞ

  BİZ CHP OLARAK HALKIN PARTİSİYİZ GENEL BAŞKANIMIZI DİNLERSENİZ ENGÜZEL ÇEVABI SİZE SÖYLÜYOR DİNLERSENİZ İYİ ANLARSINIZ KISACA BİZDE YANDAŞ DEGİL VATANDAŞ ÖN PLANDADIR RANTİYECİLER DEGİL BİZİM İNSANA DAYALI AYAGI YERE SAGLAM BASAN PROJELERİMİZ VAR MEDYAYA DAYALI PROJELERİMİZ YOK HALKI KANDIRALIM BİZİM PROJELERİMİZ EMEĞE İŞE ARGE ÇALIŞMALARINA DAYALI PROJELERİMİZ VAR HAYAL ET UÇUK KAÇIK PROJELERİMİZ YOK TABAN VE YANDAŞ HORTUMCU YARATMA TAŞARON FİRMALARLA ZENGİN YARATMA PROJELERİMİZDE YOK BİZ AMERİKAN AKSANIYLA AVRUPA AKSANIYLA KONUŞMUYORUZ TAMAMEN YERLİ ULUSLAR ARASI KONÇÜKTÜRE UYGUNDUR İZMİR BORNAVA ATATÜRK MH RAMADAN KARABAŞ GENEL BAŞKANIMIZA BAŞARILAR DİLER TÜM KALBİMLE DESTEKLİYORUM

 • RAMADAN KARABAŞ

  BEN BÜTÜN KONUŞMALARINI İZLİYORUM VE OLUMLU BULUYORUM TAKDİR EDİYORUM ÇOK ÇALIŞIYOR BÜTÜN HERKESE SESLENİYORUM KEMAL KILIÇTAROĞLU HERKES GİBİ ODA BU MEMLEKETİN YETİŞTİRDİĞİ ŞAHSİYETLERDENDİR TÜRKİYEYE ÇOK ŞEY KAZANDIRACAGINA İNANIYORUM TÜRKİYE ONA ŞANS VERMELİ VATANDAŞ İÇİN HAYIRLI OLACAĞINA İNANIYORUM VATANDAŞLARLA YAPTIGIMIZ BİREBİR ÇALIŞMALAR KILIÇTAROGLUNU BAŞBAKAN OLACAGINI KESİN BİR DİLLE SÖYLÜYOR RAMADAN KARABAŞ İZMİRDEN BÜTÜN TÜRKİYEYE SEVGİLER GENEL BAŞKANIMIZIDA SEVGİLERİMİZİ İLETİYORUZ

 • Düzgün karadag

  akp düzenini degiştirecek tek parti chp dir ben kemal kılıçdar ogluna güveniyorum artık ampülden bıktık yeterr

 • Anti kemal

  Allah bay kemal azabından canım ülkemi korusun.chp layıkını bulmuş ama benim ülkeme asla o layık değildir.kuyular kazarak oturduğu koltukta boş hayallerle dolu günler geçirmesi dileğiyle bize uzak olsun

 • koçak

  kılıçlaroğlu giderse biz alevilerden chp.oy yok bizde seçimlere bağımsız gireceğiz alevi kardeşlerimize duyurulur

 • özgür deniz

  kılıçlaroğlu giderse biz alevilerden chp.oy yok bizde seçimlere bağımsız gireceğiz alevi kardeşlerimize duyurulur hizipci baykal yüzde on barajını aşsın

 • mihriye

  mecliste ki yemin törenindeki kararınızı ve duruşunuzu destekliyorum .

 • medet güneyli

  slm sayın başkanım adanada yaşıyorum sayın başkanım 13 milyar kredi borcum var sizden yardım istiyorum 05336402166

 • ulaş ulutaş

  aslında olabilir demişdi secmen ama bence secmen sayın genel baskana kızgın cunku sayın baykala korku imparatoru diyim daha sol söylemlerde bulundu ama simdide sinan aygün ve kars millet vekil adayı gibi sag kesimden on larca isim yazdı listeye bence secmen biliyor

 • hacı

  Bu kk oglu ssk yı batırıp pkk lıları ve sulalesini zengin eden degilmi kk yı samimi bulmuyorum malesef bu adama inanılmaz daha kağıt tepeyi bilmeyen ve referandumda oyunu kullanamayana nassıl güvenirsiniz

 • ilyas bozdogan

  sayın başkanım sizden rica ediyorum beni ararmısınız lütfen 5332961378 ama lütfen yardım edin

 • ilyas bozdogan

  neden yayınlanmayacak

 • M.Günyurt Teber

  Sayın başkanım.
  60 yıldır CHP liyim.35 yıldırda CHP üyesiyim.3kez Meram yön.kur.üyeliği yaptım.
  Sn.Başbakan bir gazete kupürü göstererek, İnönünün İtalyaya faşist Mussoliniyi ziyarete gittiğini söyledi. Bu ziyaret 2.dünya savaşı öncesinde,savaşın önlenmesi amacıtyla Atatürk’ün emriyle yapılmı bir ziyarettir. Vapurla giderken karşılama protokolü gelmiş ve karlılayacak olanlarınarasında Başbakan Mussolininin olmadığı görülünce derhal vapur geri döndürülüp,ziyaretin iptal edildiği İtalyaya bildirildi.İtalya özür dileyerek derhal karşılama protokolü değiştirildi ve Mussolizi karşılamaya dahil oldu. Ziyaret böyle gerçekleştirildi. Şimdiise İran bir bapıda bekletti. Lütfen bu kamu oyu ile paylaşırsanız mutlu olurum. Saygılar sunar başarılar dilerim. M.GünyurTeber

 • muhittin topaloğlu

  sizin gibi gerçekleri söleyen yalandan uzak birlidere ihtiyacı olan türk milleti umarım uyanmakta geç kalmaz başıma gelirsiniz

Haberler