“Keşke Cumhurbaşkanımızın danışmanı olsam”

“Keşke Cumhurbaşkanımızın danışmanı olsam”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, neredeyse her gün yeni bir danışman daha alırken Teknik Direktör Yılmaz Vural da bu göreve talip oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, neredeyse her gün yeni bir danışman daha alırken Teknik Direktör Yılmaz Vural da bu göreve talip oldu.

Teknik Direktör Yılmaz Vural, futbolun büyük sorunlarının olduğunu dile getirerek “Cumhurbaşkanımızı çok seviyorum. Keşke Cumhurbaşkanımızın futbol danışmanı olsam” dedi.

Alem FM’de Adem Metan’a konuk olan Vural, Erdoğan’a övgüler dizdi, Erdoğan’ı sevdiğini söyleyen Vural, danışmanlığını yapmak istediğini dile getirdi.

“Gecenin kaçında olursa olsun sizi dinliyor ve telefonunuza cevap veriyor. Bir program için Afrika gezisine gitmeden önce kendisi ile görüşmek istemiştim. Bir gece telefonum çaldı, ‘Sayın Cumhurbaşkanımız sizinle görüşecek’ dediler. Çok heyecanlandım. Afrika’dan arıyordu. Bana, ‘Yılmazcığım nasılsın’ dedi. Sağ olsun, bana dönmesinden dolayı büyük onur duydum. Benimle ilgili konuyu araştırmış. Kendisine, ‘ne olur bana yardım edin. Bir saatinizi ayırınız. Futbolun sorunlarını size anlatayım,’ dedim. O da, ’tamam, olur’ dedi.” Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisini gördüğü her yerde yakından ilgilendiğini de kaydeden Vural, ülkemizin 29 mükemmel stada kavuştuğunu hatırlattı. Vural, “Statların dolması lazım. Ülkemizde spora vakit ayrılmalı. Milli Eğitim Bakanımız Nabi Avcı da öğrencilerin yoğun ders programı yüzünden spora yönelemediğini belirtti. Gerçekten çocuklarımız sosyal faaliyetlere, spora zaman ayırmalı.

Keşke Cumhurbaşkanımızın, futbol ile ilgili de bir danışmanı olsa. Futbolun büyük sorunları var. Futbol Federasyonu’nun yapısı değişmeli. Sorunlar patlayacak duruma geldi. Futbol sadece bir spor olarak görülmemeli. Büyük bir sektör. Bu konuda Cumhurbaşkanımıza sorunları söylemeyi çok isterim.

Vural, Metan’ın, “antrenörlüğü bırakacak mısınız?” sorusu üzerine de, “danışman olursam bir süreliğine bırakırım” dedi.

Haberler