Kozmetikte dev adım! Kırışıklık tarih mi oluyor?

Kozmetikte dev adım! Kırışıklık tarih mi oluyor?

Kozmetik sektöründe çığır açması beklenen bir güzellik kremi geliştirildi. Harvard ve MIT üniversitelerinin ürettiği krem ikinci bir deri oluşturarak kırışıklıkları görünmez hale getiriyor.

Kozmetik sektöründe çığır açması beklenen bir güzellik kremi geliştirildi. Harvard ve MIT üniversitelerinin ürettiği krem ikinci bir deri oluşturarak kırışıklıkları görünmez hale getiriyor.

NTV’nin aktardığı habere göre yaşlanmaya bağlı oluşan kırışıklıklar artık tarihe karışabilir. Çünkü Amerikalı uzmanlar kırışıklıklara kalıcı çözüm için bir krem geliştirdi. Üretilen yeni kremin ana maddesi polimer. Krem vücutta ikinci bir deri oluşturuyor ve kırışıklıklar kapanıyor. Krem kuruduktan sonra, sarkan ya da kırışan cildi toparlamak ve gözaltı torbalarını gizlemek için 24 saat boyunca etkili oluyor.

Kozmetik sektöründe dev adım olarak nitelenen tıp dünyasını da heyecanlandırdı. Güneş ışığının zararlı etkileri nedeniyle oluşan hastalıklarda da kullanılması beklenen kremin egzama, dermatit ve sedef gibi deri hastalıklarına da iyi geleceği görüşü hakim. İlk testleri başarıyla sonuçlanan kremin, gerekli izinleri aldıktan sonra önümüzdeki yıllarda piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Haberler