Mavi koylara gidebilmek için sıraya giriyorlar

Mavi koylara gidebilmek için sıraya giriyorlar

Türkiye’nin gözde tatil merkezlerinden Bodrum’a gelen yerli ve yabancı turistler, mavi ve yeşilin iç içe geçtiği koylara tur tekneleriyle gidebilmek için adeta birbirleriyle yarışıyor.

Türkiye’nin gözde tatil merkezlerinden Bodrum’a gelen yerli ve yabancı turistler, mavi ve yeşilin iç içe geçtiği koylara tur tekneleriyle gidebilmek için adeta birbirleriyle yarışıyor.

Yaz tatillerini geçirmek için Bodrum’a gelen turistlerin öncelikli tercihleri arasında mavi yolculuk geliyor. Bodrum’un farklı noktalarından günübirlik teknelerle mavi tura çıkan tatilciler, cennet koyların keyfini çıkarıyor.

İlçede bulunan Akvaryum, Dalgıç, Haremtan, Poyraz gibi koylara düzenlenen turlara katılan tatilciler, sabahın erken saatlerinden itibaren limanlara gelerek tura çıkacakları teknelerin yanında hazır bekliyor. Kumbahçe Limanı’nda demirli Bodrum guletleri ile “korsan gemi” görünümü verilen teknelere binen tatilciler, akşam saatlerine kadar güzel ve keyifli bir gün geçiriyor.

Deniz Motorları Taşıyıcıları Kumbahçe Kooperatifi Başkanı Vahap Özkan, yaptığı açıklamada, mavi tura olan ilginin her geçen gün arttığını söyledi. Kooperatif olarak günde ortalama bin kişiyi mavi tura çıkarttıklarını ifade eden Özkan, “Yerli turisti daha çok taşıyoruz. Sezon boyunca taşıdığımız turist sayısı 190 bini buluyor. Kooperatif olarak günde 14 mavi tur teknesiyle tura çıkıyoruz.” dedi.

“Tatilciler en çok korsan teknelere rağbet gösteriyor”

Özkan, ilçeye Antalya’dan getirttikleri ve “Korsan gemi” görünümlü teknelere tatilcilerin oldukça ilgi gösterdiğini anlattı.

Bu teknelerin turizme olumlu katkı sağladığına dikkati çeken Özkan, “Bu tekneler hem Bodrum’un reklamı için hem bizim reklamımız için çok güzel oldu. Bodrum’un yanı sıra birçok bölgeden turist de ağırlıyoruz. İnsanlar mutlu gelip, mutlu ayrılıyor. Biz müşterileri bir günlük düşünmüyoruz, sürekli düşünüyoruz.” dedi.

Bir günde 5 koy geziyorlar

Dark Angel isimli tekne sahibi Sabri Yüksel de turizm sezonundan oldukça memnun olduklarını ifade etti. Yüksel, mavi tura yurt dışından daha çok Almanya, Hollanda, Fransa, İngiltere gibi ülkelerden gelen turistlerin olduğunu belirtti.

Bodrum’un koylarının oldukça tercih edildiğini anlatan Yüksel, “İnsanlar daha çok Bodrum’un güzelliklerine geliyor. Temiz denizine geliyor. Tatilcilere bir günde 5 farklı koyu gezdiriyoruz. Her gittiğimiz yerde de bir saat kalıyoruz. Korsan teknelere de vatandaşlar ilgi gösteriyor.” diye konuştu.

Haberler