Mersin’de cinayet! 1 kişi gündüz vakti öldürüldü

Mersin’de cinayet! 1 kişi gündüz vakti öldürüldü

Mersin’de gündüz gözü ile gerçekleştirilen silahlı saldırıda 1 kişi ölürken, 1 kişi de ağır yaralandı.

Mersin’de boşanma kavgası cinayetle bitti. Çıkan çatışmada Mehmet Akay (51) olay yerinde öldü.

Mersin’de aile mahkemesinden çıkan boşanma davası taraflarının kavgasında 1 kişi öldü, 1’i ağır 2 kişi de yaralandı.

Kavga sonrası dolmuş durağında can pazarı yaşandı. Silahlı kavga çevrede bulunan bir güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi. İsmet İnönü Bulvarı Anadolu Hayat İşhanı’nda bulunan Aile Mahkemesinden çıkan boşanma tarafları dolmuş duraklarında kavgaya tutuştu. Kavga sırasında kimliği polis tarafından belirlenen ancak açıklanmayan bir kişi, silahıyla Mehmet, Hakkı ve Cemile Akay’ı kurşun yağmuruna tuttu.

Vatandaşların yoğun olarak bulunduğu bir anda meydana gelen olayda Mehmet Akay (51) olay yerinde hayatını kaybetti. Ağır yaralanan Hakkı Akay’a önce çevrede bulunan vatandaşlar müdahale etmeye çalıştı. Hakkı Akay daha sonra gelen ambulans ile Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesine kaldırıldı. Ayaklarından hafif yaralanan Cemile Akay ise kanlar içinde yere yığılan kocası ve oğlunun başında ağıt yaktı.

Gazetecilere olayı anlatmaya çalışan Cemile Akay’a polisler engel oldu ve hemen ambulans ile hastaneye gönderdi. Olay yerini çembere alan ekipler delil topladı.

Olay yerine gelen Emniyet Müdürü Arif Öksüz, yaşananların üzücü olduğunu söyledi. Failin belli olduğunu belirten Öksüz, “Cinayet işleyemeyi gerektirecek hiçbir sebep yok. Faili en kısa sürede yakalayıp adalet önüne çıkaracağız.” dedi.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Haberler