Nurcan Uzunoğlu’ndan açıklama!..

Nurcan Uzunoğlu’ndan açıklama!..

Uzunoğlu’ndan açıklama

Bir çok haber ajansının tüm medya kuruluşlarına “Bursa’da Nurcan Reis Operasyonu” adıyla geçtiği haberde ismi geçen factoring  sahibesi Nurcan Uzunoğlu konuyla ilgili bir açıklama yaptı.

Nurcan Uzunoğlu yaptığı açıklamada, ” 08/06/2010  tarihli  haberinizde, fotoğraflarım da eklenerek tefecilik yaptığım güzellik ve cazibemi kullanarak insanları etkileyip tuzağa düşürdüğüm,…….gibi hususların gerçekle hiçbir ilgisi olmayıp, tamamen benim kişiliğimi, saygınlığımı, itibarımı kamuoyu önünde yıpratıcı, küçük düşürücü, asılsız haberlerdir.

Haberde, toplumda yanlış görüş ve kanılara neden olabilecek tarzda ifadelere yer verilmiştir. Türk Sermayeli bir faktoring şirketi kurmak için ön izin almamız üzerine faaliyet iznimizin alınmasından 1 gün önce Bursa Jandarması yetki ve görev sınırları dahilinde olmamasına rağmen yapmış olduğu operasyon sonucunda, evimde ve işyerimde hiçbir çek, senet, para bulunmamıştır.

Buna rağmen ele geçirilmiş gibi haber yapılması, tutuklanma olmadığı halde tutuklanmışım gibi haber yapılması, tamamen asılsız ve gerçek dışı olup haberin gerçekten ne kadar uzak ve abartılı olduğunu kanıtlar niteliktedir. Ayrıca yazılarda hiçbir ilgisi olmamasına rağmen SPK ve BDDK hedef alınarak aslında faktoring şirketi kurmam engellenmek istenmiştir.

Bütün bu yazılanlar gerçek dışı olup, benim basın yoluyla yıpratılarak ve faktoring şirketi kurma yolundaki girişimim engellenerek devlet kurumlarının üzerinde bir nevi baskı oluşturarak faktoring şirketi kurmam engellenmek istenmektedir. Bu nedenle yazılanlar tamamen gerçek dışı ve asılsız olup, hakkımda yazılan bu yazıları tekzip ederek gazetenizde ve internet sitenizde yayımlanmasını rica ederim” dedi.

Haberler