Öğrencilerin su altı sevgisi resimlerine yansıdı

Öğrencilerin su altı sevgisi resimlerine yansıdı

Bu yıl 15. kez düzenlene Kemer Su altı Günleri kapsamında Kemer İlkokul Öğrencileri Su altı Konulu Resim ve Özel Çalışmalar Sergisi büyük ilgi gördü.

Bu yıl 15. kez düzenlene Kemer Su altı Günleri kapsamında Kemer İlkokul Öğrencileri Su altı Konulu Resim ve Özel Çalışmalar Sergisi büyük ilgi gördü.

Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı (KETAV) ile Kemer’de merkezi bulunan Selçuk Üniversitesi Su altı Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından bu yıl 15.si düzenlene Kemer Su altı Günleri kapsamında Kemer İlkokul Öğrencileri Sualtı Konulu Resim ve Özel Çalışmalar Sergisi büyük ilgi gördü. Sergide Kemer İmam Hatip Ortaokulu ve Rukiye Koç İlköğretim Okulu öğrencilerinin resimleri sergilendi. Çocukların çizgileri ile su altı canlandırılırken, serginin yanı sıra etkinlik boyunca İlkokul Öğrencilerine özel su altı film gösterimleri de sunuldu.

Sergide birbirinden güzel resimler var!

Birbirinden ilginç ve farklı çizgilerin yer aldığı çizimlerin oluştuğu serginin amacının çocuklara çevre bilinci ve su altı sevgisini kazandırmak olduğunu ifade eden KETAV Başkanı Volkan Yorulmaz, “ Sergide birbirinden güzel resimler var. Çok değişik düşünceler ile öğrencilerimizi su altı güzelliklerini kendi düşüncelerini çizgilere yansıtmışlar. Birbirinden güzel resimleri etkinlik boyunca Selçuk Üniversitesi Su altı Uygulama ve Araştırma Merkezimizde açtık. Gösterilen ilgiye teşekkür ediyoruz. Bu arada öğrencilerimize özel su altı film gösterimleri de sunuluyor. Çocuklarımızın ilgisi görülmeye değer” dedi.

Kemer su altı güzellikleri ve su altı arkeolojik zenginliği ve florası açısından da oldukça zengin!

Öte yandan 15 yıldır organizasyonda aktif olarak görev alan Su altı Görüntüleme yönetmeni Tahsin Ceylan ise organizasyonun Kemer’in su altına olan katkısına dikkat çekerek, Kemer’in su altı güzellikleri ve sualtı arkeolojik zenginliği ve florası açısından da oldukça zengin bir yer olduğunu söyledi. Ceylan , “ Kemer sadece turistlerin güneşlendiği ve denizinden faydalandığı bir yer değil. Kemer su altı güzellikleri ve su altı arkeolojik zenginliği ve florası açısından da oldukça zengin. KETAV 15 yıldır bu bölgede düzenlediği bu organizasyon ile hem kamuoyunu bilgilendirmek hem de su altını korumak ve buna katkı sağlamak amacıyla bu etkinliği düzenliyor. Denizel bilincin arttırılması adına daha çok tanıtıma ihtiyaç vardır. Bu yarışmanın da bu anlamdaki misyonu budur. Bende bu misyonu 15 yıldır sonuna kadar destekliyorum” dedi.

Akdeniz hızla tropikleşiyor!

Akdeniz’in hızla tropikleştiğine dikkat çeken Tahsin Ceylan “Akdeniz hızla tropikleşiyor. Canlı toplulukları itibarı ile hızla fakirleşiyor. Dolayısı ile bizim deniz canlılarını tanımadan da bir şey koruyamazsanız. Bunları önce bir tanıtmak lazım. Su altı fotoğrafçılarının da bir önemli görevi de budur. Bizim ülkemizde kitap okuma oranı biraz düşüktür ama buraları fotoğraflayıp da görsel verileri ortaya koyduğunuzda herkes bir bakıma seviniyor. Bu organizasyonun da konsepti de bu” dedi.

Halil ÖNCÜ-KEMER

Haberler