“Ozan’ın saçlarını önden kestirdik”

“Ozan’ın saçlarını önden kestirdik”

EURO 2016’da İspanya ile karşılaşacak olan Türkiye’de teknik direktör Fatih Terim ilginç açıklamalarda bulundu.

EURO 2016’da İspanya ile karşılaşacak olan Türkiye’de teknik direktör Fatih Terim ilginç açıklamalarda bulundu.

Fatih Terim, Ozan Tufan ile ilgili “Ozan Tufan’ın saç olayı çok abartıldı. Ozan’ın saçlarını önden kestirdik” dedi. Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Fransa’da kamp yapılan otelde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Hırvatistan maçını değerlendiren Fatih Terim, İspanya ile oynanacak maçla ilgili de açıklamalarda bulundu.

İşte Fatih Terim’in açıklamaları;

“Hırvatistan maçında kötü bir performans sergiledik. Turnuvalara kötü başladığımız görüşüne katılmıyorum. Yok öyle bir şey. Ozan Tufan’ın 29. dakikada kaçırdığı pozisyon gol olsa her şey değişebilirdi. Fakat bu kötü oynadığımızı değiştirmez.

İspanya maçı da çok zorlu geçecek. Bizim seviyemizin böyle maçlar için yeterli olmayacağını biliyoruz. Bunun üzerine çıkmalıyız. İspanya son 10 yıldır inanılmaz pas yüzdesiyle oynuyor. Bu pas yüzdesini önleyebilen takım çıkmadı şu ana kadar. Ümit ediyorum İspanya maçında herkesin beklediği bir Türkiye izletiriz. Yeter, yetmez bilemiyorum. Ben oyuncularımla konuştum. Bu karşılaşmada en azından ikili mücadelelerde ayakta kalan bir takım göreceğinize söz verebilirim.

Ozan Tufan’ın saç olayı çok abartıldı. Ben bu konuyu onunla konuşmadım bile. Gülüp geçebilsek çok daha zevkli olacak. Bu haberleri yapan arkadaşlara şimdi de bir bilgi vereyim. Ozan’ın saçlarını önden kestirdik.

Arda hiç geçirmediği bir yıl geçirdi. Hiçbir şekilde kolay bir yıl geçirmedi bir defa bunu iyi bilmek lazım. Barcelona gibi bir takıma transfer olduğu için 6 ay oynanaması bence de çok önemli değildi. Türkiye’nin en büyük transferini gerçekleştirmiş ve en yüksek noktaya çıkmıştır. Uzun süredir maç oynamamak kolay değil. Seneye Arda’nın daha iyi olacağına eminim.

Oğuzhan bizim en az top kaybeden oyuncumuz. Kimsenin düşünmediği maçlarda onu en kritik zamanlarda oynattım. Hırvatistan maçında taktik gereği oyundan aldım.”

Haberler