Pokemon GO Türkiye Hakkında Herşey!

Pokemon GO Türkiye Hakkında Herşey!

Yapılan haberler, çıkan videolar sonucunda tüm dünyanın beklediği pokemon GO oyunu hakkında tüm bilinenleri sizlerle paylaşıyoruz.

Pokemon GO Nedir?

Pokemon, özellikle 90’lar ve 2000’lilerin başlarında çocuklar tarafından büyük bir ilgi gösterilen çizgi filmdi. 1996 yılında ilk bölümü yayınlanan Pokemon, Dünyada ve Türkiye’de büyük bir çılgınlık başlatmıştı hatta 2000 yılının başlarında kendini Pikachu sanıp kendini balkondan aşağı atan bir çocuk, bir çok tartışmaya yol açmıştı. Pokemon’u bir tık daha ileri taşımak isteyen yapımcı Nintendo, Pokemon’un 2015 yılının Eylül ayında bu efsanenin mobil tabanlı oyununu çıkaracağını duyurdu.

Android ve iOS platformlarında çıkması beklenen mobil oyun henüz Türkiye’de resmi olarak yayınlanmış değil. Resmi olarak ABD, Avustralya ve Yeni Zelenda’da yayılanan oyununu Türkiye’de oynamak içinde çözümler var tabii ki.

Pokemon GO Türkiye’de ne zaman çıkacak?

ABD, Avustralya ve Yeni Zelenda’da yayınlanan oyununun yapımcıları Pokemon Go Türkiye’de ne zaman çıkacağı hakkında resmi bir açıklama yapmış değil.
pokemon go nedir

Pokemon GO Nasıl indirilir?

iOS ve Anroid marketlerinde, kullanıcıya sunulacak oyun henüz Türkiye’de çıkmadığı için resmi olarak indirilmesi maalesef mümkün değil. Ancak Anroid kullanıcıları internet üzerinden Pokemon GO APK indirerek oyunu denemeleri mümkün. iOS kullanıcıları ise ülkelerini değiştirerek oyunu deneyebilirler.

Pokemon GO Nasıl oynanır?

Milyonlarca oyuncunun bir araya gelmesi hedeflenen oyundaki amaç Pokemon efsanesinin çizgi filmde gördüklerinizi reel olarak sizin yapmanızı sağlayacak. Pokemon yakalayarak başka pokemonu olan arkadaşlarınız ile savaşabileceksiniz. Kısacası çizgi filmin ana karakteri olan Ash siz olacaksınız.

Paylaştığımız video, oyunun resmi tanıtım videosu. Bir hayli heyecanlandıran ve sabırsızlandıran tanıtım videosu ve gelen bilgiler sonucu oyunun çıkmasını bekleyen pokemon hayranı sayısını arttırdı diyebiliriz.pokemon go nasıl oynanır

Nintendo‘nun dünya geneli bir oyun tasarladı. Oyun içi önemli pokemonlar herkes tarafından görünebilirken, pek fazla güçlü olmayan pokemonlar odanızdan çıkabilir. Bu işi adaletli yapmak isteyen oyun firması önemli pokemonları adaletli bir şekilde dünya geneline dağıtacak.

Pokemon GO Plus nedir?

Pokemon GO’nun ana varlıklarından biri de bu Pokemon GO bilekliği olacak. Bu bilekliğin işlevi ise pokemon yakalamak olacak. Yani bir nevi Poke Topu görevi görecek.

Bilekliğin tasarımı olarak yer bildirim ikonu baz alınarak yapılmış olan bilekliğin, oyunu çocuklardan daha çok büyüklerin oynandığı gözlendiği için günlük hayatta takılması biraz komik gelebilir. Bu yüzden bilekliğin işlevini cebinizde taşırkende görebileceksiniz.

Pokemon GO bilekliği ne kadar?

Henüz bir resmi açıklama yapılmaması ile birlikte 30-50 dolarak arasında olacağı söyleniyor.

Bilekliği takmadan oynanıp oynanamayacağı tartışma konusundayken, oyunun beta sürümünde anlaşıldığına göre takılmadan oynanabileceği ancak takıldığı taktirde de size ek özellikler vereceği tahmin ediliyor.

Ülkemizde satılıp satılmayacağı kesin olarak bilinmeyen bilekliğin, size oyun içi faydası olacağından dolayı almak isteyen elbet çıkacaktır. Fiyatı 100TL ve üstü beklenirken, satıcı firmalar kâr etme amaçlı 130-150TL civarı satışa sunabilir. Ancak Amazon,Aliexpress gibi yurt dışı alış-veriş sitelerinden aldığınız taktirde pek bir sıkıntı çıkacağını düşünmüyoruz.

pokemon go indir

Pokemon Go Türkçesi çıkacak mı?

Oyunun yapımcı firması Nintendo, ürünlerini Türkiye’de pek fazla satamadığı için pazardan çekildiği duyurmuştu. Türkiye’den umudu kesen oyun tahminimizde oyun dilleri olarak İngilizce, Japonca, Korece, Çince, Fransızca ve Almanca seçeceğini tahmin ediyoruz.

Pokemon GO oynarken ceset buldu

ABD’de yaşanan enteresan olayda, bir genç kız Pokemon GO oynayan genç kız nehir kenarında pokemon toplamaya çalışırken ceset buldu. Pokemon ararken nehir kenarına giden genç kız Wiggins, uyun içinde bir tuhaflık farkederek hemen polise haber verdi. Haberin detaylarına Nehir kenarında pokemon ararken ceset bulduadlı haberimizden okuyabilirsiniz.

Türk Youteberlar pokemon avına çıktı

Tam bir çılgınlık haline gelen Pokemon GO oyununu farklı bir boyuta taşımak isteyen Youtuberlar, sokaklara çıkarak pokemon avına çıktılar. Kimi zaman enteresan olayların yaşandığı videolar, Pokemon GO oyunu hakkında bilgi veriyor.

İşte o videolardan biri

Haberler