Sahiller doldu taştı

Sahiller doldu taştı

Ramazan Bayramı’nın ilk gününde hava sıcaklığının 40 ölçüldüğü Muğla’da vatandaşlar, serinlemek için sahilleri tercih etti.

Ramazan Bayramı’nın ilk gününde hava sıcaklığının 40 ölçüldüğü Muğla’da vatandaşlar, serinlemek için sahilleri tercih etti.

Bayram tatilini Muğla’da geçirmek isteyenler, turistik ilçelerde denize girerek serinlemeye çalıştı. Muğla sahilleri, sıcağın bunaltıcı etkisinden kurtulmaya çalışanlar ve eğlenmek isteyenlerin tercihleri arasında yer aldı.

Ula ilçesine bağlı Akyaka Mahallesi’nde tatilciler, halk plajında güneşin ve denizin keyfini çıkardı. Bazı tatilciler, denize girmeyi tercih ederken, kimileri de Akyaka’dan kalkan günübirlik tur tekneleriyle Gökova Körfezi koylarında gezintiye çıktı. Akyaka, yakın illerden gelen turistlerle doldu.

Sıcak havayı fırsat bilenler ve aşırı nemden bunalanlar, Marmaris Belediyesi Halk Plajı, Uzunyalı Plajı ve İçmeler sahillerinde yoğunluğa neden oldu. Plajlarda şezlong ve kuma uzanarak güneşlenen vatandaşlar ve turistler, sık sık denize girerek serinlemeye çalıştı.

Güney Ege Turistik Otelciler Birliği (GETOB) Başkanı Bülent Bülbüloğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ramazan Bayramı dolayısıyla Marmaris’te otellerde yüzde 100’e varan doluluğa ulaştıklarını söyledi. İlçe merkezine gelen tatilcilerin gönüllerince eğlendiklerini belirten Bülbüloğlu, otellerdeki doluluğun bayram süresince devam edeceğini dile getirdi.

Ramazan Bayramı dolayısıyla Bodrum ilçesine gelen yerli ve yabancı tatilciler 40 dereceyi bulan sıcak havada sahillere akın etti. Sıcaktan bunalanlar, Bodrum’un Kumbahçe sahili başta olmak üzere Paşatarlası, İçmeler, Ortakent-Yahşi, Bitez, Torba ve Göltürkbükü’ndeki plajlarda denize girdi, tatillerine heyecan katmak isteyenler de su sporları yaparak eğlenceli dakikalar yaşadı.

Bazı tatilciler de Bodrum limanında demirli mavi yolculuk tekneleriyle günübirlik turlara çıktı.

Fethiye’de ise bayram tatilini deniz ve güneşin tadını çıkartarak geçirmek isteyenler, Ölüdeniz plajı, Belcekız plajı ile Kumburnu Tabiat Parkı’na gitti. Macera sevenler de bin 900 metrelik Babadağ’dan yamaç paraşütüyle uçup Ölüdeniz’in manzarasını kuş bakışı izleme fırsatı buldu.

Haberler