Sanatsal Müdahaleler Sergisi kapılarını açıyor

Sanatsal Müdahaleler Sergisi kapılarını açıyor

Fikir babalığını Bubi’nin yaptığı Sanatsal Müdahaleler Sergisi, modern sanatta yaratıcılığın olanaklarını gözler önüne seriyor.

Fikir babalığını Bubi’nin yaptığı Sanatsal Müdahaleler Sergisi, modern sanatta yaratıcılığın olanaklarını gözler önüne seriyor.

14 değerli sanatçının katılımıyla oluşturulan projede üretilen baskı yapıtlar, sanatçıları tarafından yapılan müdahalelerle her seferinde yeniden doğuyor. Proje dahilinde sanatçılar, kendi çalışmalarına ait fine art baskıların üzerine boya veya farklı teknik malzemelerle sanatsal müdahaleler uygulayarak, onları orijinal bir hale getiriyorlar.

Projeyi, “öncü sanatçıların özgün yapıtlarına sahip olma olasılığı sınırlı potansiyel koleksiyoncu ve sanatseverlerin önünü açmak istiyoruz.” şeklinde açıklayan proje direktörü Meral Bostancı, projenin, sanat yapıtlarını geniş kitlelere ulaştırmayı hedefleyen bir misyonu bulunduğunu belirtiyor.

“Bubi, kendi resmini yamaladı”

“Sanatçılar, kendi baskılarının üzerine her seferinde farklı bir müdahalede bulundular. Örneğin; Bubi, kendi resmini yamaladı. Nur Koçak, kara kalem çalışmasından alınan baskılarının üzerini renkli boyadı. Çalışmalara yapılan söz konusu müdahaleler aracılığıyla artık numaralı özgün baskı ya da reprodüksiyonun ötesinde, her biri ayrı ayrı özgün birer sanat yapıtı oldular. Hepsi eşsiz, otantik ve tek. “

Sanatsal Müdahaleler Sergisi kapsamında sergilenen eserler

Projede Bubi’nin dışında, Halil Akdeniz, Özdemir Altan, Tomur Atagök, Bedri Baykam, Yücel Dönmez, Adem Genç, Meriç Hızal, Ergin İnan, Balkan Naci İslimyeli, Nur Koçak, Tülin Onat, Yusuf Taktak ve Güngör Taner de yer alıyor.

Müdahaleli baskılar, sürekli ve zincir sergilerle desteklenerek, Türkiye’nin dört bir yanında sanatseverlerle buluşacak. Bu bağlamda ilk sergi Bodrum Yalıkavak’ta bulunan Mine Sanat Galerisi’nde 7-23 Haziran 2016 tarihleri arasında açılıyor. Çalışmalar, 25 Haziran’da açılışı yapılacak diğer bir sergilemeyle Hilton Bodrum-Türkbükü Resort’ta sezon sonuna dek görülebilir.

Fotoğrafları tam ekran görmek için üzerlerine tıklayın

 

Haberler