Savcı Mehmet Selim Kiraz mezarı başında anıldı

Savcı Mehmet Selim Kiraz mezarı başında anıldı

DHKP-C terör örgütü tarafından şehit edilen savcı Mehmet Selim Kiraz, mezarı başında anıldı.

DHKP-C terör örgütü tarafından şehit edilen  savcı Mehmet Selim Kiraz, mezarı başında anıldı.

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın görevi başında şehit edilişinin 1. yıl dönümü dolayısıyla Kiraz’ın Eyüp Mezarlığı’ndaki kabri başında anma töreni düzenlendi.

Törene, Kiraz’ın babası Hakkı Kiraz, annesi Saadet Kiraz, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu, başsavcı vekilleri, hakimler, savcılar, adliye personelinin de aralarında bulunduğu çalışma arkadaşları ile akrabaları ve yakınları katıldı.

Kiraz’ın mezarı başında Kur’an-ı Kerim ve dua okunmasının ardından törene katılanlara lokum dağıtıldı. Mezarlık etrafında güvenlik önlemleri alındı.

Hakkı Kiraz da gazetecilere yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

“Bir yıl geçti, biz aynı yerdeyiz. Çok şükür hamd olsun bu manzarayı görüyorsunuz. Vatan sağ olsun. Eğer vatanın birlik ve beraberliği söz konusu ise her şey teferruattır. Şehitler ölmez, vatan bölünmez. Biz inanmışız. Haktan geldik, Hakka gideceğiz. Onlar ‘Öldürdük’ dediler. Fakat bakınız ayeti kerimenin mealine ne kadar uygun, ölmemiştir. Buralardadır, her yerdedir, Türkiye’nin her yerindedir. Öldürenler ölmüşlerdir. O, ölümsüzlüğe gitti. Onlar düşünsünler. Şu manzaraya bir bakın ne kadar güzel bir manzara. Metanetimizi koruyoruz, inanıyoruz, inanmışız da üzülmüyorum da. Elhamdülillah diyorum. Onlar üzülsünler, biz üzülmüyoruz. Bakınız ne kadar güzel bir manzara, demek ki ölmemiştir, her yerdedir.”

Haberler