Hakikatçılar Şeyhi Ömer Öngüt’ü 3 bin kişi uğurladı

Hakikatçılar Şeyhi Ömer Öngüt’ü 3 bin kişi uğurladı

Ergenekon soruşturması ve Balyoz operasyonunda adı geçen Hakikatçılar tarikatı Şeyhi Ömer Öngüt Adapazarı’nda toprağa verildi.

Ergenekon soruşturması ve Balyoz operasyonunda adı geçen Hakikatçılar tarikatı Şeyhi Ömer Öngüt Adapazarı’nda toprağa verildi.

Cemaatlere karşı yürüttüğü mücadeleyle tanınan Ömer Öngüt, 2 yıldır böbrek yetmezliğinden tedavi gördüğü Bursa’daki özel bir hastanede 83 yaşında hayatını kaybetti.

Cemalettin Kaplan, Fethullah Gülen, Necmettin Erbakan, Süleymancılar, İsmailağa Cemaati ve Diyanet’e yönelik ağır eleştiri içeren kitaplarıyla tanınan Ömer Öngüt’ün cenazesine yaklaşık 3 bin müridi katıldı.

Hakikat Vakfı sorumlusu Osman Şafak, gazetecilere yaptığı açıklamada Ömer Öngüt’ün saat 04.00 sıralarında vefat ettiğini belirterek “Böbrek yetmezliği vardı. 2 senedir diyaliz tedavisi görüyordu. Bugüne kadarmış. Zaten hazırlığını yapıyordu. Türbesini hazırlattı. Hatimin evliyadır kendisi” dedi.

Tabutun araca konulması sırasında cenazeye katılan 3 bin müritten bazıları tabuta dokunmak isteyince izdiham oldu.

Sakarya başta olmak üzere Düzce, Bursa, Manisa, Ankara ve İstanbul olmak üzere Türkiye’nin çeşitli illerinde 10 bine yakın müride sahip olan Hakikatçıların şeyhi Ömer Öngüt’ün adı son olarak Ergenekon İddianamesi’nde de yer aldı. Albay Dursun Çiçek imzalı ‘İrtica ile Mücadele Eylem Planı’nda Ömer Öngüt, Adapazarı’nda şeyh iddiasıyla etrafına cemaat toplayan ve hazır kıta bekletilen elemanlar’ olarak yer aldı. Öngüt’ün ‘Kalplerin Anahtarı Külliyatı’ adlı 31 ciltten oluşan kitabı da bulunuyordu. D-100 Karayolu Adapazarı çıkışında içerisinde yatakhane, cami, yemekhane ve misafirhane de bulunan 5 katlı dergahı bulunan Ömer Öngüt’ün ölümünden sonra Hakikat Vakfı’nın 8 kişilik vakıf mütevelli heyetinin kontrolüne gireceği bildirildi.

Hot-Affiliates Reklamları
 • muhammet

  allah yeryüzünü bir …tan daha kurtardı elhamdulillah çok şükür onakanmış müslüman arkadaşlarada gözünüz aydın kurtulmuşssunuz artık gerçek allah dostlarına biat edin!!!

 • atillahan

  adın kadar emin ol.. öyle konuş arkadaşım… allah dostlarına dil uzatma cehenneme bile kalmadan bu dünyada çekersin cefasını… allah ım sana huzur versin, ıslah eylesin

 • isim yok

  mahluktan diyen sahsı Allah’a havale ediyorm bu sözlerin çin col pişman olacaksın..Allah dostu hatemül evliya için bu sözler söylenirmi isimini tasımayı bil basta Allah ıslah etsin…

 • islam

  İçimizdeki Nurun farkında olamayanlara hiçbir nasibi olamayanlara ne yazık inkar edenlere çok yazk…ki ahirete kalmadan pişmanlık yaşayacaksınız.Heleki hiçbir şey bilmeyip dil uzatıp iftara edip küfre girenler vay halinize …HZ.ALLAH ISLAH ETSİN…ALLAH’IN VE MELEKLERİNİN LANETİ ÜZERİNİZE OLSUN.

 • selman

  Hakaret kasıtlı zavallılar!Kimin kandığını anlamak için çok geç olmadan O Zatı Muhteremin eserlerini okuyun da ölmeden evvel samimi imanın kokusuna belki ulaşırsınız.Aksi halde durumunuz çok kötü!

 • selman

  Hakaretçilere bir sözüm var:…gibi ölmeden önce eserlerini okuyun.Belki iman treni kaçmdan yakalarsınız!

 • serpil akarsu

  allah razı olsun ondan eserleri sayesinde aydınlandım mekenı cennet olsun

 • Metin Yılmaz

  Ölmüş insan eti yemekten geri durmayanlar ! Siz şu halinizle bilesiniz ki, İslâmla ve müslümanlıkla bir ilginiz yoktur ! Sanırım artık sizinle şeytan da ilgilenmiyordur ! Çünkü, onun isyanı bir kez vukubulmuştu. Sizin ise günleriniz bir başka isyan ve müminlere saldırı ile bitiyor.

 • selim

  Ona ne hakaret ederseniz bilin ki siz o hakaret ettiğinizsiniz.Çünkü Allahın Veli kulları Hakkın aynasıdırlar

 • resul

  birilerine ulaşamiyorum

 • hatemül eskişehir

  slm esk burada yalancı hatemül evliya yok ibrahim yılmaz var bu gerçektir.

 • Mehmet

  O’na Hic birsey Bildirilmemisken Banada Bildirildi Diyenden Daha Zalim Kimdir . Cehennem’desin Omer Munafık . Ve Yandaslarında Seninleler

Haberler