Son Dakika! “Bir tankımızın isabet aldığı bilgisi var”

Son Dakika! “Bir tankımızın isabet aldığı bilgisi var”

Başbakan Binali Yıldırım “Suriye’de bir tankımızın isabet aldığı bilgisi var ancak teyit edilmedi” dedi.

Binali Yıldırım, AKP MYK toplantısı öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı. Yıldırım Kurban Bayramı için kutlama mesajını verirken, “Pazartesi gününden itibaren Kurban Bayramı’nı idrak edeceğiz. Bütün milletimizin bayramını tebrik ediyorum. Bayramında birlik, beraberliğe katkı sağlamasını niyaz ediyorum” dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, bir gazetecinin “Fırat Kalkanı operasyonunda şehit haberleri iddiaları var” yönündeki sorusu üzerine, “Bir tankın hedef alındığı bilgisi var. Teyit edilmesi gerek” dedi.

Başbakan Yıldırım, Fırat Kalkanı operasyonu çerçevesinde Türkiye’nin amacının güney sınırını emniyet altına olmak olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Cerablus’taki işimiz, ülkemizin güney hudutlarını güvenlik altına almak. Başta DAEŞ olmak üzere terör unsurları bölgelere roket, füze gönderiyorlar, ateş ediyorlar. 29 civarında vatandaşımız bu şekilde hayatını kaybetti. Gaziantep’teki saldırıda da 56 vatandaşımız hayatını kaybetti. ÖSO’ya destek vermek suretiyle operasyona başladık. Bu operasyonun amacı Suriye’nin toprak bütünlüğünü veya yapısını değiştirmek değil, ülkemizin güney sınırlarını emniyet altına almak ve vatandaşımızın can ve mal güvenliğini sağlamak. Bu operasyonlar sadece DAEŞ’e karşı değil YPG, PYD’ye karşı da devam edecek.”Arkadaşlar ülkemizin güney hudutlarını emniyete almaya çalışıyoruz. Başta DEAŞ olmak üzere terör grupları sınırlarımızın içerisindeki bölgelere roket gönderiyorlar, füze gönderiyor. Şu ana kadar 129 kadar vatandaşımız hayatını kaybetti, Gaziantep’te 54 vatandaşımız hayatını kaybetti. Bu operasyonun amacı Suriye’nin toprak bütünlüğünü veya yapısını değiştirmek değil, ülkemizin güney sınırlarını emniyet altına almak, vatandaşlarımızın da can ve mal güvenliğini sağlamak. Bu iki hususu yüzde yüz sağlayana kadar buradaki operasyonlarımız diğer terör gruplarına da devam edecek.”

Haberler