Son Dakika: Boğaziçi Köprüsü kapatıldı / Güncelleme: Korkulan olmadı

Son Dakika: Boğaziçi Köprüsü kapatıldı / Güncelleme: Korkulan olmadı

Boğaziçi Köprüsü’nde Anadolu Yakası’ndan Avrupa Yakası istikametine trafik akışı durduruldu. / Son Dakika…

Boğaziçi Köprüsü’nde Anadolu Yakası’ndan Avrupa Yakası istikametine trafik akışı durduruldu. / Son Dakika…

Boğaziçi Köprüsü Avrupa yakası çıkışında park edilen şüpheli araç polisi alarma geçirdi. Köprüde Anadolu yakasından Avrupa yakasına geçişler durduruldu. Olay yerine polis ekipleri ve bomba imha uzmanları sevk edildi. Polisin olay yerindeki incelemesi sürüyor.

Ankara’daki hain saldırının ardından İstanbul polisi de alarma geçmiş ve İstanbul’a giriş noktalarında uygulama yaparak şüpheli araçları didik didik aramaya başlamıştı.

İstanbul’a giriş noktası olan Tuzla Tem Otoyolu’nda uygulama gerçekleştiren polis ekipleri, şehre giren şüpheli araçları çevirdi.

Trafik normale döndü

Köprünün Avrupa çıkışında terk edilmiş beyaz renkli bir araç bomba imha uzmanı tarafından kontrol edildi. Daha sonra bomba imha uzmanı aracın bagaj kapağını fünyeyle patlattı. Bagaj, görevli tarafından kontrol edildi. Dörtlüleri yanan ve sol arka kapısı açık olan aracın sürücüsünün bir noktada aracı durdurduğu ve bir başka araca binip olay yerini terk ettiği öğrenildi.

Bir kez daha şüpheli otomobile yaklaşan bomba uzmanı, şoförün bulunduğu kapıyı fünyeyle patlattı.
Kapıyı açan bomba uzmanı, önce aracın içini kontrol etti. Daha sonra kaputu açtı. Burayı da kontrol eden bomba uzmanı otomobilden uzaklaştı. Bomba uzmanı, eliyle diğer polislere işaret verdi. Bunun üzerine polis ekipleri, otomobile gelerek inceleme yaptı.

Ekiplerin incelemesinin ardından olay yerine çekici geldi. Otomobil, çekiciye yüklendi. Boğaziçi Köprüsü, şüpheli araçta polis ekiplerinin yaptığı çalışmanın tamamlanmasının ardından çift yönlü olarak trafiğe açıldı. Güvenlik kaynakları benzini bitmiş aracın kenara çekildiğini söyledi.

Haberler