Son Dakika! Can Dündar’a silahlı saldırı

MİT TIR’ları davasında kapsamında Çağlayan Adliyesi’nde bulunan Can Dündar’a, adliye önünde iki el ateş edildi.

Son Dakika! Can Dündar’a silahlı saldırı

MİT TIR’ları davasında kapsamında Çağlayan Adliyesi’nde bulunan Can Dündar’a, adliye önünde iki el ateş edildi.

Saldırgan gözaltına alınırken Can Dündar yara almadı. Kurşunlardan biri Can Dündar’ın yakınında bulunan NTV muhabiri Yağız Şenkal’ın bacağını sıyırdı.

Alınan bilgilere göre MİT TIR’ları davasının bugünkü duruşmasında mahkeme heyeti karar için ara verdi. Bu sırada adliye önünde Can Dündar gazetecilerin sorularını yanıtlarken bir şahıs yanına yaklaşıp slogan atarak Dündar’ın ayaklarına doğru iki el ateş etti.

Dündar herhangi bir yara almazken kurşunlardan biri Yağız Şenkal’ın bacağını sıyırdı. Dündar’ın durumu iyi olduğu bildirilirken, polisler şahsa hemen müdahale ederek gözaltına aldı.

Can Dündar’a saldıran kişinin üzerinden 1976 Sivas doğumlu kimlik çıkan Murat Şahin olduğu ortaya çıktı. Olayın ardından gözaltına alınarak götürüldüğü Çağlayan Polis Merkezi’nde ilk ifadesi alınan saldırganın çeşitli suçlardan emniyette kaydı bulunduğu belirtildi. İstanbul doğumlu olduğu bildirilen Murat Ş’nin Asayiş Şube Müdürlüğü’ne götürüleceği kaydedildi. Görgü tanıkları saldırganın “Seni yaşatmayacağım vatan haini” diye bağırdıktan sonra silahını ateşlediğini söyledi.

Can Dündar’ın eşi Dilek Dündar da saldırı girişimini anlattı. Dilek Dündar, “Silahı görünce üzerine gittim. O sırada ’vatan hainisin’ deyip iki defa ateş açtı. Can’ı o sırada başka bir yere kaçırdılar” dedi.

 

Haberler