Son Dakika! Galatasaray-Fenerbahçe derbisi ertelendi

Son Dakika! Galatasaray-Fenerbahçe derbisi ertelendi

Galatasaray-Fenerbahçe derbisi seyircisiz oynanacak. Türk Telekom Arena’da yapılan anonsla, güvenlik önlemleri çerçevesinde stadın boşaltılması istendi

Spor Toto Süper Lig’in 26. haftasındaki Galatasaray-Fenerbahçe derbisinin, güvenlik önlemleri çerçevesinde seyircisiz oynanmasına karar verildi.

Müsabakanın oynanacağı Türk Telekom Arena’da yapılan anonsta, güvenlik nedeniyle Türkiye Futbol Federasyonu ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün kararıyla, derbi maçın seyircisiz olarak oynatılacağı ilan edildi.

Yapılan uyarıda, statta bulunan taraftarların da tribünleri boşaltması istendi. Taraftarlar, bu durumu tezahüratlarla protesto etti.

Maça Çıkmıyoruz

Seyircisiz oynanması planlanan derbiye Galatasaray yönetiminden tepki geldi. Yönetim, güvenlik gerekçesiyle seyircisiz oynanmasına karar verilen derbinin ertelenmesini istedi. Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’in, Spor Bakanı’nı arayarak, “Güvenlik problemi varsa, biz maça çıkmıyoruz” dediği iddia edildi.

Dev Derbi Ertelendi

NTV Spor’un GS yetkililerine dayandırdığı bilgiye göre, güvenlik gerekçesiyle ilk önce seyircisiz oynanmasına daha sonra da başvuru üzerine maçın ileri bir tarihe ertelenmesine karar verildi.

TFF ‘den Açıklama

Bu akşam oynanması planlanan Galatasaray-Fenerbahçe müsabakası, İstanbul Valiliği’nin aldığı karar doğrultusunda kulüplerimizle de görüşülerek ileri bir tarihe ertelenmiştir.

Galatasaray-Fenerbahçe karşılaşmasının tarihi önümüzdeki günlerde kamuoyuyla paylaşılacaktır.

Haberler