Son Dakika! MESAM’a atanan Kayyum, muhalif sanatçıları ihraç etti!

Son Dakika! MESAM’a atanan Kayyum, muhalif sanatçıları ihraç etti!

Türkiye Musiki Eser Sahipleri Meslek Birliği’ne (MESAM) atanan kayyum, aralarında Arif Sağ, Cahit Berkay ve Ali Rıza Binboğa gibi muhalif isimlerinde bulunduğu çok sayıda sanatçıyı birlikten ihraç etti. / Son Dakika…

MESAM Olağanüstü Genel Kurulu’ndan 1 gün önce Arif Sağ’ın da aralarında bulunduğu onlarca sanatçı kurumdan ihraç edildi. İhraç edilen sanatçılar MESAM üyelerine yarınki olağanüstü genel kurula katılım çağrısı yaptı.

Skandalı duyuran isim ise CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş oldu. İhraçlarla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Yarkadaş, “TÜRGEV’in avukatını MESAM’ın avukatlığına atayan kayyım, az önce Arif Sağ, Cahit Berkay ve Ali Haydar Timisi’nin de aralarında olduğu onlarça sanatçıyı kurumdan ihraç etti. AKP, MESAM’a resmen çöküyor ve muhalif sanatçıları tasfiye ediyor. Bunun adı sanata düşmanlıktır!” ifadelerini kullandı.

Sanatçı Arif Sağ da Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Bu devran böyle gitmez, elbet bir gün çarklar tersine döner” ifadelerini kullandı.

MESAM’dan ihraç edilen isimler şöyle: Arif Sağ, Cahit Berkay, Metin Karataş, Ali Rıza Binboğa, Celal Ulusu, Ali Yavuz, Kadir Tapucu, Ali Çağan, Hüseyin Aslan, Lütfü Gültekin ve Ali Yavuz.

​Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği’nin (MESAM) 9. Olağanüstü Genel Kurulu yarın toplanıyor. MESAM’a kayyum atanmasının ardından ilk kez yapılacak genel kurul, Grand Cevahir Hotel ve Kongre Merkezinde saat 11.00’de başlayacak.

Arif Sağ ve ekibi Coşkun Sabah başkanlığındaki Geçici Yönetim Kurulu tarafından Haysiyet Kurulu’na sevk edilmişti.

Haberler