Son Dakika: Muharrem İnce Kılıçdaroğlu’na ne teklif ettiğini açıkladı!

Son Dakika: Muharrem İnce Kılıçdaroğlu’na ne teklif ettiğini açıkladı!

Muharrem İnce, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptıkları görüşmede Kılıçdaroğlu’na onursal başkanlık teklif ettiğini söyledi. / Son Dakika…

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Muharrem İnce, 24 Haziran seçimleri sonrası yemekte bir araya geldi. JW Marriott Otel’de basına kapalı gerçekleştirilen yemekte, Kılıçdaroğlu ve İnce’ye eşleri de eşlik etti. Samimi bir havada geçtiği öğrenilen görüşme yaklaşık 3 saat sürdü.

Görüşme hakkında konuşan Muharrem İnce, Kemal Kılıçdaroğlu ile seçimi değerlendirdiklerini ifade etti.

İnce, “Kılıçdaroğlu’na isterse olağanüstü kurultayı toplayarak, benim genel başkan, kendisinin onursal genel başkan olabileceği teklifinde bulundum. ‘Hayır’ derse, örgüt kendisi çözecektir” dedi.

Muharrem İnce, bugün görüşmede neler konuşulduğuna dair TBMM’de gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Sözlerine “Kılıçdaroğlu bana bir teklifte bulunmadı ama ben ona bir teklifte bulundum” diyen başlayan İnce, CHP liderine olağanüstü kurultayı toplamasını teklif ettiğini söylerken “Kendisine benim genel başkan olabileceğimi, çalışmaları onursal başkan olarak sürdürebileceğini, benim de partiyi genel başkan olarak seçimlere hazırlayabileceğimi söyledim” dedi.

İnce, Kılıçdaroğlu’nun kendisine henüz bir yanıt vermediğini aktarırken “Teklifime ‘hayır’ derse örgüt olağanüstü kurultay sorununu kendisi çözer” dedi. İnce, kurultay için imza çağrısı yapmayacağını ifade etti.

Haberler