TBMM’den ‘Che Guevara’ açıklaması

TBMM’den ‘Che Guevara’ açıklaması

TBMM Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı, İsmail Kahraman’ın “Che Guevara” sözlerine ilişkin yeni bir açıklama yapıldı.

TBMM Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı, İsmail Kahraman’ın “Che Guevara” sözlerine ilişkin yeni bir açıklama yapıldı.

Meclis Başkanı İsmail Kahraman’ın “Che denen eşkıya benim gencimin göğsünde olamaz” sözlerine ilişkin TBMM Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığından açıklama geldi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Sayın Kahraman tarafından gerçekleştirilen konuşmada, Küba Sosyalist Devrimi’nde yer alan bir şahsın değil, kendi milli değerlerimizi özümsemiş, ülkemizin müreffeh ve barış dolu aydınlık geleceğinin teminatı olan gençlerimize, tarihimizdeki binlerce kahraman ve önderin rol model olarak alınabileceği ve takip edilebileceği tavsiye edilmiştir.”

Meclis Başkanı İsmail Kahraman’ın olay yaratan açıklamaları şu şekildeydi;

“Fatih’i fetihler ile anlayacağız ve böylece gençlerimize yeni Fatihler olma noktasında hız vereceğiz. Kadıköy’de ‘DEVLİS’ diye bir derneğin ya da teşekkülün bir çalışmasını gördüm. Yani liseli devrimciler. Che Guevara’nın tişörtünü giymişler. Che Guevara, 39 yaşında öldürülen, bizzat kendisinin infazlar yaptığı bir katil kişilik, bir gerilla. Bolivya’da, Küba’da, Güney Amerika’da, Arjantin’de faaliyette bulunan bir eşkıya benim liseli gencimin yakasında, göğsünde olamaz, olmamalı. Bağı yok benimle. Köküm bir değil, tarihim bir değil. Benim kendi mefailim var. Kendi insanlarım var. Onlarla övüneceğiz. Garip. Fatih’i dünya tanıyor da Türkiye tanımayacak.”

Haberler